Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawy Jemenu

Jemen jest niewielkim arabskim państwem położonym na południowym skrawki Półwyspu Arabskiego. Do Yemenu należy południowa krawędź Płaskowyżu Arabskiego, a w rzeźbie kraju dominują góry i wyżyny, z najwyższym szczytem Dżabal an-Nabi Szuajb o wyskokości 3760 m n.p.m. Jemen to typowy klimat zwrotnikowy - suchy, dlatego generalnie warunki nie są sprzyjające do uprawy kawowców, niemniej jednak w górach i na wyżynach opadów jest na tyle dużo, że wraz ze stałą roczną temperaturą na poziomi 25-32 stopnie C, warunki zaczynają być sprzeyjające. Dodać należy jeszcze fakt, że większośc mieszkańców Jemenu to od wieków rolnicy i pasterze. Zdobyte przez lata doświadczenie pozwoliło na uprawę dobrej jakości krzewów i produkcję z nich doskonałej kawy...

Sortuj po
Jedną z bardziej znanych odmian kawy mokka na rynkach światowych jest jemeńska kawa Mocha Matari. Podniebienia smakoszy zdobyła niesamowicie intensywnym smakiem długo dojrzewających ziaren na zboczach wysokich gór Jemenu. Jak podają wiarygodne źródła, jest to prawdziwa rozkosz dla podniebienia... ;)
69,99 zł /250g
Jemeńska kawa Mokka - prawdziwa i oryginalna - to jedna z najbardziej znanych odmian znanych na rynku światowym. Niesamowicie intensywny smak długo dojrzewających ziaren na zboczach wysokich gór Jemenu to prawdziwa rozkosz dla podniebienia. Naprawdę warto spróbować.
69,99 zł /250g