Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawy Zambii

Zambia, pomimo braku dostępu do morza doskonale to sobie rekompensuje wykortzystaniem płyącej przez jej obszar ogromnej rzeki afrykańskiej jaką jest Zambezi. Dodatkowo, mając dostęp do dużych jezior z Tanganiką na czele, nie jest krajem pustynnym. Podzwrotnikowy, suchy klimat co prawda nie jest najlepszy do uprawy krzewów kawowca, ale bliskość zbiorników wodnych umożliwia wyselekcjonowanie sporycz części kraju na właśnie takie uprawy. Prawie całą powierzchnię Zambii pokrywa płaskowyż, od południa ograniczony pasmem gór Muczinga, a najwyższym szczytem 2329 m n.p.m. Góry te własnie są w stanie przytrzymać wilgotne powietrze umożliwiając uprawy kawy.

Sortuj po
Podczas uprawy tego gatunku kawy w Zambii, najważniejszym aspektem jest dążenie do perfekcji. Dlatego wyróżniona trzema "A" zambijska kawa to rarytas nie tylko na rynku europejskim.
28,70 zł /250g
Najwyższa klasa ziaren, o oznaczeniu AAA zobowiązuje. Pomimo niezbyt urodzajnej gleby i braku sprzyjającego klimatu zambijska arabica to okazy dorodnych, aromatycznych ziaren. Jak smakuje? Zapraszamy do zakupu.
28,70 zł /250g