Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawy Ugandy

Uganda jako mały i stosunkowo nieznany kraj położony we wschodniej Afryce, nad Jeziorem Wiktorii nie jest powszechnie znany. Nie może pochwalić się żadnym przemysłem. Uboga i typowo rolnicza ludnośc wyspecjalizowała się za to w uprawach kawy. Położona najwyżej ze wszystkich państw Afryki, na północno-zachodniej części Wyżyny Wschodnioafrykańskiej Uganda, może pochwalić się średnią wysokością terenu na poziomie 1500 m n.p.m. i najwyższym szczytem o wysokości 5109 m n.p.m. Na terenie Ugandy występują masywy górskie pochodzenia wulkanicznego, natomist strefa klimatu podrównikowego wilgotnego, dająca odpowiednią ilość wilgoci sprawia, że panują tam bardzo dobre warunki do uprawy kawy.

Sortuj po
Idealna propozycja szczególnie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez solidnej dawki kofeinowej energii. Co ciekawe, mimo że to stuprocentowa robusta, jej charakterystyczny posmak jest praktycznie niewyczuwalny.
19,99 zł /250g
Powiadają, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Nie zawsze. Kawa z Ugandy, chociaż jej plantacje sąsiadują z kenijskimi, jest zupełnie niepodobna do kaw afrykańskich. Warto przekonać się, na czym polega różnica...
16,40 zł /250g