Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawy Burundii

Burundi (Republika y’Uburundi) jest malutkim państewkiem położonym w Afryce wchodniej, wciśnięte pomiędzy Rwandą, Tanzanią, Kongo i ogromne, słodowodne jezioro tanganika. Na terenie Burundi leży na terenie Rowu Albertine, który jest częścią Wielkiego Rowu Wschodniego, co świadczy o wylkanicznycm pochodzeniu podłoża, a co krzewy kawowca lubią bardzo. Większość Burundi leży również na płaskowyżu, którego średnia wysokość wynosi 1707m. n.p.m. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie na terenie tego państwa znajdują się źródła Nilu. Kraj jest bardzo słabo rozwinięty przemysłowo, a produkcja rolna stanowi główną gałąź gospodarki. Najważniejszymi produktami eksportowymi jest własnie kawa, a najbardziej rozpoznawalną z nich jest dostępna w naszym sklepie kawa Fully Washed AA, zarówno w wersji ziarnistej, jak i mielonej.

Sortuj po
Kawa mielona Burundi Washed AA jest jedną z najpopularniejszych kaw pochodzenia wschodnioafrykańskiego. Jej głębia smaków owocowych i niezwykła delikatność powoduje, że chce się nią delektować bez przerwy...
19,99 zł /250g
Kawa arabica Burundi Washed AA to zaskakująca eksplozja owocowych smaków. Wrażenie dopełnia niezwykła łagodność i jedyny w swoim rodzaju aromat. Znawcy twierdzą, że jest jedną z najlepszych kaw wschodnioafrykańskich.
19,99 zł /250g