Kawa Burundi Fully Washed AA
 

Burundi Fully Washed AA | Arabica | Kawa ziarnista

Kawa arabica Burundi Washed AA to zaskakująca eksplozja owocowych smaków. Wrażenie dopełnia niezwykła łagodność i jedyny w swoim rodzaju aromat. Znawcy twierdzą, że jest jedną z najlepszych kaw wschodnioafrykańskich.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
19,99

Co wyróżnia tę niezwykłą kawę?

Burundi Washed AA to zaskakująca eksplozja owocowych smaków. Wrażenie dopełnia niezwykła łagodność i jedyny w swoim rodzaju aromat. Znawcy twierdzą, że jest jedną z najlepszych kaw wschodnioafrykańskich.

 

Musisz mieć tę kawę, jeśli...

 - kochasz zapach świeżego espresso o poranku;
 - masz ochotę na filiżankę napoju, który hipnotyzuje zmysły nutą kwiatową, szczyptą cynamonu i odrobiną cytryny;
 - szukasz kawy ziarnistej do ekspresu, wypełnionej smakiem po brzegi

 

Gdzie rośnie kawa Burundi Fully Washed AA ?

Maleńkie Burundi to Afryka w pigułce. Kraj nie ma co prawda dostępu do morza, ale graniczy z najdłuższym słodkowodnym jeziorem świata – Tanganiką. Dzikie i suche sawanny sąsiadują z tętniącymi duszną wilgocią lasami tropikalnymi. Do tego wyżyny i niedostępne góry sięgające ponad 2500 m wysokości nad poziomem morza. Burundi to idealne miejsce dla krzewów kawowych. Obfitość deszczów, żyzna powulkaniczna gleba i odpowiednie położenie plantacji (na wysokościach między 1650 a 1950 m n.p.m.) sprawiają, że kawa z tego regionu to prawdziwy klejnot wśród afrykańskich gatunków.

 

Jak powstaje kawa arabica Burundi Fully washed AA?

Bez cienia przesady można powiedzieć, że Burundi, kraj dziesięciokrotnie mniejszy od Polski -  kawą stoi. Znajduje się tam aż 600 tysięcy gospodarstw, na których uprawiane są krzewy kawowe.

Prawdziwy sekret smaku tej kawy kryje się jednak w sposobie jej obróbki. Określenie washed w nazwie kawy oznacza, że podczas obróbki użyto wody. W przypadku Burundi Washed AA stosuje się duże ilości wody pochodzącej z górskich źródeł. Technika ta może być jednak stosowana jedynie tam, gdzie wody jest pod dostatkiem. Trzeba także wspomnieć o wielokrotnym segregowaniu ziaren, które wykonywane jest dotąd, aż jakość kawy będzie absolutnie bezdyskusyjna.

 

Czym kusi filiżanka kawy Burundi Fully washed AA?

Kawa ziarnista Burundi Fully Washed oznaczona jest symbolem AA. Stanowi on gwarancję najwyższej jakości produktu oraz daje pewność, że ziarna są dużych rozmiarów. Co oznacza to dla smakosza kawy? Zapowiedź niezwykłych doznań.

Obróbka ziaren przy użyciu wody sprawia, że kawa kipi wręcz od egzotycznych aromatów owocowych. Łyk kawy  Burundi Fully washed AA to szalona podróż przez krainę pełną kwiatów, jagód, rodzynek, karmelu, czarnych porzeczek, śliwek, cynamonu i cytryn...

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: wysoka
Aromat: pełny, lekko ostry
Smak: głęboki, zharmonizowany
Plantacja/Region: Burundi
Body: pełne
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Kawa Etiopia Yirgacheffe Grade 2 jest najbardziej znaną i doceniana kawą arabica pochodzącą z Etiopii. Koneserzy kawy zgodnie uznali, ze region w prowincji Sidamo, nieopodal miasta Yirgacheffe to najlepsze miejsce do uprawy kawowców. Naprawdę warto spróbować jej smak i poczuć aromat.
23,99 zł /250g
Strefa klimatu równikowego, oraz doskonałe, wulkaniczne podłoże i odpowiednia wysokość nad poziomem morza robią swoje. Kawa AA Plus to chyba najbardziej aromatyczna kawa na świecie. nie wierzycie? Sprawdźcie sami...
33,83 zł /250g
Brazylijska kawa z rejonu Minas Gerias. Zbierana ręcznie, suszona w słońcu. Jena z najlepszych kaw świata.
19,99 zł /250g
Malawi AA Plus jeszcze do niedawna była mało znana na rynku koneserów kawy. Dopiero od niedawna zaczęto doceniać jej walory smakowe i aromatyczne. Ciągle doskonalone metody palenia kawy mają ogromny wpływ na polepszenie smaku i aromatu. Może warto spróbować poczuć to, co czują koneserzy?
23,06 zł /250g
Gwatemalska arabica SHB to gwarancja doskonałej kawy. Uprawiana na zboczach wulkanicznych wzniesień, co najmniej 1600 m n.p.m., zbierana ręcznie i sortowana metodą na mokro. Warto sprawdzić, czy ten smak i aromat potrafią uwieść konesera kawy...
16,30 zł /250g