Kawa Kamerun Santa | Kawa ziarnista arabica z Kamerunu. Gwarantowana jakość kawy. Sklep internetowy z kawą Bogactwokaw.pl to najwyższa jakość, doskonały aromat i smak kaw w Twoim domu.
 

Kamerun Santa | Arabica | Kawa ziarnista

Kamerun, kraj nazywany niekiedy „Afryką w pigułce”, znany jest przede wszystkim z uprawy kawy robusty. Istnieje jednak tam miejsce, które wręcz prosi się o to, by posadzić tam krzewy kawy arabiki. Ponad sto lat temu kolonizatorzy wpadli na pewien szalony pomysł: postanowili sprawdzić, co się stanie, jeśli sadzonki jamajskiej Blue Mountain umieści się w kameruńskiej, wulkanicznej glebie...
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
28,70

Co wyróżnia kawę Kamerun Santa ?

Przede wszystkim fakt, iż przez fachowców zaliczana jest do kaw, których jakość można określić jednym prostym słowem: wybitna. Po drugie, dzięki ekologicznym sposobom uprawy, jej ziarna deklasują rywali. I wreszcie najważniejsze – jej jamajskie pochodzenie to bez dwóch zdań najlepsza wiadomość dla każdego kawosza.

 

Musisz mieć tę kawę, jeśli...

  • szukasz kaw oferujących wspaniałą naturalną słodycz;
  • chcesz spróbować jak smakuje Blue Mountain w niecodziennym, afrykańskim wydaniu;
  • cenisz kawy uprawiane w ekologiczny sposób;
  • wiesz, że kawy uprawiane na glebie wulkanicznej to stuprocentowa gwarancja;
  • rewelacyjnego smaku i równie oszałamiającego aromatu.

 

Gdzie rośnie kawa arabica Kamerun Santa ?

Zachodnia część środkowego pasa kontynentu afrykańskiego – to tutaj, nad wodami Zatoki Gwinejskiej znajduje się Kamerun. Nieopodal tejże zatoki stoi potężny wulkan o nazwie Kamerun. Góra ta wznosi się na wysokość ponad czterech kilometrów nad poziom morza. I to właśnie tam, na zboczach wulkanu pokrytych grubą warstwą niezwykle żyznej gleby usytuowane są plantacje kawy arabika Kamerun Santa.

 

Jak powstaje kawa Kamerun Santa ?

Krzewy tego gatunku kawy mają szczęście dorastać w idealnym klimacie i czerpać z niewyczerpalnego źródła substancji odżywczych znajdujących się w powulkanicznej glebie. Dzięki temu nie ma potrzeby sztucznego przyspieszania wegetacji roślin za pomocą środków chemicznych (nawozów itp.). Ziarna kawy Kamerun Santa zbierane są ręcznie, a następnie starannie selekcjonowane.

 

Czym zaskakuje filiżanka kawy Kamerun Santa ?

Swoją naturalną łagodnością, bogatym aromatem i charakterystyczną, wrodzoną słodyczą. Dzięki wyjątkowo starannej selekcji, do sprzedaży trafiają wyłącznie najdorodniejsze, w pełni dojrzałe ziarna.

 

Proponujemy spróbować inne kawy kameruńskie.

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Cuba Serrano to prawdziwy kubański rarytas. Wspaniała, zaskakująca mieszanka aromatów owocowych z dymnymi. Zniewalające, wyrafinowane nuty przypraw i orzechów. Do tego słodka łagodność. Jeśli szukacie kawy, która w kilka chwil przeniesie Was na Kubę – wyspę jak wulkan gorącą – nie zwlekajcie ani chwili dłużej...
28,99 zł /250g
Malawi AA Plus jeszcze do niedawna była mało znana na rynku koneserów kawy. Dopiero od niedawna zaczęto doceniać jej walory smakowe i aromatyczne. Ciągle doskonalone metody palenia kawy mają ogromny wpływ na polepszenie smaku i aromatu. Może warto spróbować poczuć to, co czują koneserzy?
23,06 zł /250g
Totalnie pociągający i jedwabisty smak, idealnie na rozbudzenie zmysłów. Arabica, którą musisz spróbować.
19,99 zł /250g
Powiadają, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Nie zawsze. Kawa z Ugandy, chociaż jej plantacje sąsiadują z kenijskimi, jest zupełnie niepodobna do kaw afrykańskich. Warto przekonać się, na czym polega różnica...
16,40 zł /250g
Wietnam to kawowy gigant. Drugi po Brazylii największy producent kawy na świecie. Jeśli piliście kiedyś robustę, to z ogromną dozą prawdopodobieństwa była to kawa z Wietnamu.
16,11 zł /250g