Kawa Salvador SHG doskonale wpisuje się w charakter regionu, z którego pochodzi. Idealne warunki geograficzne i klimatyczne Salwadoru sprawiają, że smak Kawy Salvador jest niezapomniany.
 

Salvador SHG | Arabica | Kawa ziarnista

Bardzo aromatyczna, lekko kwaskowata i niezbyt mocna kawa pochodząca znad Pacyfiku. Czystość powietrza, naturalny proces uprawy, idealny klimat i liczne, wulkaniczne wzgórza. To wszystko sprawia, że Kawa Salwadorska SHB jest tak wyśmienita. Warto spróbować.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
23,47

Co wyróżnia kawę Salvador SHG ?

Kawa z kraju leżącego nad Oceanem Spokojnym urzeka swoją łagodnością, miękkością i delikatnością. Dodatkowo, niska zawartość kofeiny pozwala na delektowanie się aromatycznym naparem przez cały dzień...

 

Musisz mieć tę kawę arabica, jeśli...

 - lubisz przez cały dzień robić sobie relaksujące przerwy na małe, kawowe co nieco;
 - masz ochotę na kawę ziarnistą, która oferuje pełnię smaku, a równocześnie zachwyca swoją jedwabistą miękkością;
 - chcesz posmakować owoców lasu ukrytych w przyprawach korzennych.

 

Gdzie rośnie kawa Salwador SHG ?

Salwador to niewielki, górzysty kraj leżący nad Pacyfikiem, w klimacie podzwrotnikowym. Na wysokościach ponad 1500 metrów znajdują się tereny wolne od zanieczyszczeń. Jednym słowem - istny raj dla krzewów kawowych. Odpowiednie gleby, idealna temperatura i opady to elementy, które „pracują” na sukces tej absolutnie wyjątkowej i z wielu powodów niezwykłej kawy.

 

Jak powstaje kawa arabica Salvador SHG ?

Kawa ta, zgodnie ze swoim oznaczeniem SHG, uprawiana jest na sporych wysokościach. Brak zanieczyszczeń jest jednak okupiony trudniejszymi warunkami do rozwoju roślin, dlatego też krzewy kawowe w Salwadorze dojrzewają dużo wolniej, niż ich bardziej „nizinne” odpowiedniki.
Ten pozorny minus, jest w rzeczywistości jednak wielką zaletą. Ziarna dojrzewają dłużej, ale dzięki temu każde z nich zawiera dużo więcej naturalnej słodyczy. W efekcie, walory smakowe robią wrażenie nawet na najbardziej wybrednych smakoszach filiżanki małej czarnej.

 

Co zawiera filiżanka kawy ziarnistej Salvador SHG ?

Kawa Salvador SHG to zaproszenie do świata gorących, podzwrotnikowych terenów Ameryki Środkowej. Już pierwszy łyk kawy zaskoczy nas akcentami owoców leśnych i korzennych przypraw z cynamonem na czele. Niezbyt intensywny, lecz bogaty aromat ujmie nasze zmysły. Tym jednak, co uderzy nas najbardziej, będzie jedwabisty, czule delikatny smak. Pełnia odprężającego relaksu – gwarantowana !

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: niska
Aromat: bardzo łagodny, ale bogaty, charakterystyczny
Smak: zharmonizowany, delikatnie owocowy
Plantacja/Region: Finca Montserrat
Body: średnie