Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawy Indii

Indie to jeden z najgęściej zaludnionych krajów świata, oraz gospodarczy "tygrys" południowego wschodu. Ale znaczną część PKB stanowi rolnictwo i uprawa kawowców. Doskonały klimat i usytuowanie terenu sprawiają, że kawa indyjska nabiera specyficznego smaku. To wszystko dzięki poddaniu zebranych ziaren kawy tak zwanemu monsunowaniu, które polega na wystawieniu ich na silne działanie wilgotnego i ciepłego powietrza, które występuje na terenach Indii w porze monsunowej. Trwający kilka tygodni proces zmienia barwę i smak kawy. Najbardziej znane uprawy kawy Indii znajdują się w Karnataka, w Tellichery i Malabarze w stanie Kerela, na południowym zachodzie oraz w Nilgiris w stanie Tami Nadu.

Sortuj po
Idealna propozycja szczególnie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez solidnej dawki kofeinowej energii. Co ciekawe, mimo że to stuprocentowa robusta, jej charakterystyczny posmak jest praktycznie niewyczuwalny.
18,90 zł /250g
Idealna propozycja szczególnie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez solidnej dawki kofeinowej energii. Co ciekawe, mimo że to stuprocentowa robusta, jej charakterystyczny posmak jest praktycznie niewyczuwalny.
24,84 zł /250g
Prezentowana kawa nie bez przyczyny została przez nas nazwana owocem wiatru. To właśnie za sprawą monsunów i przynoszonego przez nie deszczu i wilgotnego powietrza kawa ta zyskuje swój niepodrabialny i totalnie niepowtarzalny wygląd, smak i aromat. Obróbka ziaren jest czasochłonna, lecz jej efekty są zdumiewające: filiżanka kawy uwodzi nutami prażonych orzechów, karmelu oraz... tytoniu do nabijania fajek.
20,00 zł /250g
Jedna z najbardziej znanych na świecie kaw indyjskich. Swój charakterystyczny, intensywny aromat zawdzięcza kilkutygodniowemu działaniu warunków atmosferycznych specyficznych dla tych szerokości geograficznych. Naprawdę intrygująca kawa indyjska.
20,00 zł /250g
Zapraszamy na naszą Orzechową Wyspę! Ten gatunek indyjskiej kawy zasłużył sobie na to miano dzięki nutom orzechów włoskich, które atakują zmysły każdego, kto przyrządzi sobie filiżankę tej aromatycznej kawy. Ale orzechy to dopiero początek zabawy. Dzięki stosunkowo niewielkiej zawartości kofeiny, kawą to można delektować się praktycznie przez cały dzień. Do tego dochodzą akcenty winne, przypraw korzennych, karmelu i... wiśni. Ekscytująca mieszanka, prawda? A całość spowija jeszcze pomarańczowo-czekoladowy aromat...
22,55 zł /250g
W południowej części Indii, wokół drugiego co do wielkości miasta Mysore, na wyżynie Dekan, nad rzeką Kaweri, na wysokości średnio 770 m istnieją idealne warunki, aby wyhodować tak znamienitą kawę, o rzadko spotykanym słodkim, czekoladowo - pomarańczowym aromacie.
22,55 zł /250g
Kawa Indie Plantation AA pochodząca z idealnie czystych rejonów Półwyspu Indyjskiego, starannie wyselekcjonowane ziarna o jakości AA zapewnia niezapomniane doznania. Stosunkowo niska zawartość kofeiny sprawia, że jej charakterystycznym smakiem możemy się raczyć przez cały dzień.
18,99 zł /250g
Korona Indii to gwarancja ziaren, które przeszły niezwykle staranną i rygorystycznie przeprowadzaną selekcję. Taka procedura jest nieodzowna, jeśli produkt finalny ma zaspokoić wymagania nawet najbardziej wybrednych kawoszy. Dla wielu z nich atutem będzie niska zawartość kofeiny, dzięki której można cieszyć się smakiem kawy właściwie przez cały dzień. Natomiast z pewnością wszystkich uwiedzie czarująca gra, którą prowadzą tutaj ze sobą owoce i kwiaty, orzeski ziemne i miód, czy wreszcie gorzka czekolada ze słodkim karmelem...
18,99 zł /250g
Mistrzostwo świata w kategorii robusta. Kawa uważana za wzorcowy przykład dla tego gatunku. Duże ziarna o harmonijnych, regularnych kształtach. Do tego potężna dawka kofeiny (dwa razy większa niż w standardowej arabice). Idealna do wykonywania mieszanek oraz do porannego espresso.
12,60 zł /250g