Bogactwo Kaw

Czas realizacji zamówienia

Czas realizacji zamówienia jest uzależniony od kilku czynników. Na niektóre z nich mamy wpływ, a na niektóre, niestety nie. Ogólną zasadą, jaka jest stosowana w naszym sklepie z kawą jest zasada niezwłocznego realizowania zamówienia. Podyktowane jest to specyfiką oferowanych w naszym sklepie produktów. Wszak nie trzeba przypominać, że świeżo prażona lub mielona kawa jest skarbem. Dlatego, dbając o jak najwyższą jakość dokładamy wszelkich starań, aby zakupiona kawa dotarła do Państwa jak najszybciej....

Jak jest realizowane zamówienie ?

Do każdego zamówienia podchodzimy z jednakowym zaangażowaniem, tą samą energią i pasją. Po złożeniu przez Państwa zamówienia, w ciągu paru minut nasz system wyśle na podany w zamówieniu adres e-mail potwierdzający złożone zamówienie. W przypadku wyboru szybkiej formy płatności realizowanej przez system tpay.pl lub w przypadku wyboru przesyłki pobraniowej (płatnej przy odbiorze) od razu przystępujemy do realizacji zamówienia. Jednak na jego zakończenie i realną wysyłkę ma wpływ godzina, w której zamówienie zostało złożone i opłacone. Zasada jest taka:

Jeśli zamówienie zostało złożone, opłacone i/lub potwierdzone w przypadku płatności za pobraniem, to jego wysyłka następuje wg schematu:

  • Jeśli zamówienie zostanie złożone w poniedziałek do godziny 13.00, to kawa jest prażona tego samego dnia. Wysyłka natomiast zostaje realizowana w dzień następny, czyli we wtorek. Planowany czas doręczenia w tym przypadku to środa, a w niektórych przypadkach - czwartek.
  • Jeśli zamówienie zostanie złożone w poniedziałek po godzinie 13.00 lub we wtorkek do godziny 13.00, to kawa jest prażona we wtorek. Wysyłka natomiast zostaje realizowana w dzień następny, czyli w środę. Planowany czas doręczenia w tym przypadku to czwartek, a w niektórych przypadkach - piątek. 
  • Jeśli zamówienie zostanie złożone we wtorek po godzinie 13.00 lub w środę do godziny 13.00, to kawa jest prażona w środę. Wysyłka natomiast zostaje realizowana w dzień następny, czyli w czwartek. Planowany czas doręczenia w tym przypadku to piątek, a w niektórych przypadkach - poniedziałek (lub kolejny dzień pracujący).
  • Jeśli zamówienie jest złożone w dzień wolny od pracy (święto, weekend, etc), to jego realizację rozpoczniemy w najbliższy dzień pracujący, a dostawa nastąpi wg schematu opisanego wyżej.
  • W przypadku wyboru płatności przelewem tradycyjnym na konto bankowe sklepu - realizacja zamówienia zostaje rozpoczęta w momencie zaksięgowania należności na naszym koncie. Od momentu faktycznego wykonania przelewu do momentu jego zaksięgowania na naszym koncie w skrajnym przypadku może upłynąć 24 godziny (dni robocze). Dlatego faktyczny czas jego realizacji jest przesunięty.

Kiedy otrzymam paczkę z zamówioną kawą ?

Sam czas doręczenia wysłanej z naszego sklepu przesyłki uzależniony jest od wybranej formy dostawy. Z doświadczenia wynika, że:

  • Jeśli paczka adresowana jest na Paczkomaty InPost, to zazwyczaj zostaje doręczona do wybranego paczkomatu na drugi dzień w godzinach popołudniowych. Dostawca (czyli firma InPost) zastrzega sobie jednak prawo do doręczenia przesyłki do paczkomatu w terminie do 2 dni roboczych.
  • Jeśli paczka będzie wysłana jako przesyłka kurierska (Kurier InPost, kurier DPD), to również co do zasady jest dostarczona w dniu następnym. Należy jednak brać pod uwagę zastrzeżenia przewoźników.
  • Nasz sklep po dokonaniu wysyłki nie ma już wpływu na przebieg jej realizacji. Wszystko zależy od przewoźnika. W większości przypadków spedycja przesyłek odbywa się transportem samochodowym, więc wpływ na czas doręczenia może mieć również pogoda, lub zdarzenia losowe na polskich drogach.

Życzymy dużo przyjemności z wyboru naszego sklepu z kawami świata oraz zapraszamy do ponownych zakupów.