Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawy Nikaragui

Nikaragua jest niewielkim państwem ulokowanym w Ameryce Środkowej, pomiędzy Pacyfikiem i Morzem Karaibskim. O ile wschodnie wybrzeże Nikaragui to teren nizinny, wręcz bagienny, to od centralnej części, aż do zachodniej, rozciąga się wyżyna, która jest poprzecinana kilkoma pasmami górskimi, z Cordillera Isabelia na czele ze szczytem o wysokości 2438m n.p.m.. Wzdłuż wybrzeża pacyficznego ciągnie się pasmo 40 wulkanów, nawyższy z nich, El Viejo osiąga wysokość 1780m n.p.m. Takie warunki geograficzne są, jak wiemy najlepszymi do upraw kawowców. Do tego dochodzi klimat, jaki panuje w Nikaragui - wilgotny i gorący, ze średnimi temperaturami powyżej 25 °C. Czy to jest dobra mieszanka dla kawy? Osądźcie sami kupując nasze propozycje kawy z Nikaragui.

Sortuj po
Czy można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? W tym przypadku jest to możliwe. Kupując kawę Nicaragua Flores wspiera się nieciekawą sytuację kobiet - mieszkanek Nikaragui. Warto zatem delektując się smakiem tejże kawy wiedzieć, że ktoś dzięki temu też ma lepiej.
30,24 zł /250g
Maragogype to pochodna nazwy brazylijskiego miasta Maragojipe. Tam właśnie odkryto ten gatunek kawy. Z biegiem lat krzewy zostały przywiezione na terytorium Nikaragui i tam właśnie upodobały sobie warunki do rozwoju. Wielkość ziaren robi wrażenie, tak samo jak aromat i smak. Spróbuj...
42,99 zł /250g
Jinotega jest jednym z 15 departamentów Nikaragui, leżącym przy samej granicy z Hondurasem. Jinotega to również stolica tego departamentu. Jakże inaczej mogłaby nazywać się kawa tam uprawiana? Gorący klimat oraz wilgotność dochodząca do 99% - czego więcej potrzebują krzewy kawowca? Jaki jest efekt takich warunków - spróbujcie sami.
23,59 zł /250g