Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawy Kostaryki

Kostaryka (República de Costa Rica) to jedno z mniejszych państw w Ameryce Południowej. Leży pomiędzy Oceanem Spokojnym, Morzem Karaibskim, oraz Pomiędzy Panamą i Nikaraguą. Na powierzchni kraju dominują wyżyny i góry pochodzenia wulkanicznego. Trzy główne pasma górskie ze szczytami o wysokościach prawie 3500m n.p.m. oraz Wyżyna Cartago w zdecydowanym stopniu wpływają na panujące warunki klimatyczne. Pomimo tego, że Kostaryka leży w pasie klimatu podrównikowego, to własnie wysokie góry powodują, że na wybrzeży karaibskim wiejące passaty przynosza bardzo obfite opady, a wysokość słońca nad horzontem trzyma wysoką temeraturę - około 26 stopni na wybrzeżach, oraz około 18-20 stopni w głębi kraju. To są właśnie dobre warunki do uprawy krzewów kawowca.

Sortuj po
Kostaryka to więcej lazurowego morza, niż lądu. Obłędne plaże, ciepła woda oraz wspaniałe góry. Wśród tych wspaniałości dolina Tarrazu. Co kryje? Proponujemy sprawdzić na własnym podniebieniu.
21,13 zł /250g
Kawa ta uprawiana jest w kostarykańskiej dolinie Tarrazu, charakteryzuje się indywidualnym zapachem i aromatem.
21,13 zł /250g
Dolina Tarrazu w Kostaryce to jedno z najsłynniejszych miejsc na świecie związanych z produkcją wyśmienitej kawy. A San Rafael uznawana jest za najlepszy gatunek uprawiany właśnie na tym terenie. Czy potrzeba lepszej rekomendacji?
24,61 zł /250g