Terrazu San Rafael | Kawa ziarnista arabica z Kostaryki. Gwarantowana jakość kawy. Sklep internetowy z kawą Bogactwokaw.pl to najwyższa jakość, doskonały aromat i smak kaw w Twoim domu.
 

Terrazu San Rafael | Arabica | Kawa ziarnista

Dolina Tarrazu w Kostaryce to jedno z najsłynniejszych miejsc na świecie związanych z produkcją wyśmienitej kawy. A San Rafael uznawana jest za najlepszy gatunek uprawiany właśnie na tym terenie. Czy potrzeba lepszej rekomendacji?
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
24,61

Co wyróżnia kawę Terrazu San Rafael ?

Głęboki aromat, zrównoważona kwasowość, bogaty smak i pełna cielistość. Plus nuty czekoladowe i orzechów włoskich. Tak w największym skrócie można scharakteryzować kawę pochodzącą z prawdziwego „kawowego raju”, czyli kostarykańskiej doliny Tarrazu.

 

Musisz mieć tę kawę, jeśli ?

  • lubisz kawy o zrównoważonej, nieco cytrusowej kwasowości;
  • masz ochotę na spotkanie z orzeźwiającymi nutami orzecha włoskiego;
  • cenisz kawę obficie obdarzone energetyzującą mocą kofeiny;
  • szukasz kaw z wyczuwalnymi akcentami czekoladowymi;
  • poszukujesz kaw, które świetnie nadają się do parzenia po turecku.

 

Gdzie rośnie kawa arabica Terrazu San Rafael ?

Dolina Tarrazu leżąca w południowo-zachodniej części kostarykańskiej prowincji San Jose to miejsce, którego ludność niemal w całości utrzymuje się z produkcji rewelacyjnej kawy arabika. Plantacje usytuowane na wysokości pomiędzy 1200 a 2000 metrów nad poziomem morza przynoszą tak doskonałe plony nie tylko dzięki specyficznemu mikroklimatowi, nasłonecznieniu i temperaturze, lecz przede wszystkim wyjątkowo żyznym glebom pochodzenia wulkanicznego. Rejon Tarrazu należy do najbardziej znanych terenów uprawy kawy na świecie

 

Jak powstaje kawa Terrazu San Rafael ?

Ziarna tego gatunku arabiki zbierane są ręcznie począwszy od grudnia do lutego, a następnie poddawane obróbce metodą na mokro oraz suszeniu na słońcu.

 

Czym zaskakuje filiżanka kawy Terrazu San Rafael ?

Po pierwsze, swoją mocą kofeiny. Jeśli szukasz skutecznego porannego pobudzenia w naprawdę wyśmienitym towarzystwie wybornej kawy – wybierz Tarrazu San Rafael. Po drugie – głębokim smakiem i wyrafinowanym, urzekającym zmysły aromatem. Po trzecie – nutami czekolady i orzechów, które wspaniale nadają tej kawie niepowtarzalnego charakteru.

 

Proponujemy spróbować inne kawy z Kostaryki.

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.