Ethiopia Sidamo Grade 2 doskonały aromat i smak kawy arabica. Kawa Etiopia z rejonu Sidamo dostępna w naszym sklepie z kawą. Świeżo palona aromatyczna kawa z Etiopii. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Ethiopia Sidamo Grade 2 | Arabica | Kawa ziarnista

Na południu Etiopii, w regionie Sidamo, blisko jeziora Abaya panują idealne warunki do uprawy i przetwórstwa kawy. Lata doświadczeń i perfekcja przy ręcznym zbieraniu plonów kawowca powodują, że mamy do czynienia z absolutnym arcydziełem smaku i aromatu...
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
19,99

Co wyróżnia kawę Ethiopia Sidamo Grade 2 ?

Znawcy twierdzą, że właśnie taka powinna być kawa. Dlatego uważają ją za jedną z najlepszych na świecie. Idealne warunki uprawy i perfekcja w obróbce sprawiają, że mamy do czynienia z absolutnym arcydziełem smaku i aromatu...

 

Musisz mieć tę kawę, jeśli...

 - chcesz dotknąć wszystkimi zmysłami kwiatowego bukietu smaków i aromatów;
 - lubisz oryginalne połączenia smaków: od winnego aż po cytrynowo-brzoskwiniowy;
 - chcesz zanurzyć się na kwadrans w relaksującej kąpieli o zapachu czekolady;

 

Gdzie rośnie kawa Ethiopia Sidamo Grade 2 ?

Sidamo to region na południu Etiopii, nieopodal jeziora Abaya. To właśnie tam, na wysokości między 1500 a 1800 metrów nad poziomem morza znajdują gleby, które wręcz rozpieszczają niezwykle wymagające krzewy kawowca. Warunki dla kawy są tam do tego stopnia korzystne, że bez problemu można znaleźć tam rośliny tego gatunku rosnące w stanie dzikim..

 

Jak powstaje kawa arabica Ethiopia Sidamo Grade 2 ?

Kawa ta jest zbierana dwa razy w roku (w ojczyźnie kawy to normalne, ponieważ warunki do uprawy krzewów kawowych w Etiopii są najlepsze z możliwych). Sam zbiór odbywa się najprostszymi, pierwotnymi, a więc i ekologicznymi sposobami. Ziarna są następnie myte, a potem delikatnie palone. Tak, by nie straciły nic ze swoich wyjątkowych właściwości.

 

Co zawiera filiżanka kawy ziarnistej Ethiopia Sidamo Grade 2 ?

Zanim skosztujesz tej kawy, postaw przed sobą jej filiżankę. To wyjątkowa chwila. Masz przed sobą jedną z najlepszych kaw świata. Zaraz posmakujesz kawy, która może być prawdziwym wzorcem dla innych kaw.
A teraz spróbuj, powoli. Delektuj się. Poznawaj po kolei wszystkie smaki, które natura ukryła w tych niepozornych ziarnach. Zanurz się we wspaniałym czekoladowym aromacie. Ethiopia Sidamo jest zaliczana do kaw Mocca. Oznacza to, że zanim dopijesz ją do końca, czeka Cię spotkanie ze smakiem wina, cytryn, brzoskwiń i przypraw korzennych. To będzie niezapomniana przygoda...

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: wysoka
Aromat: bogaty, ziemisty
Smak: owocowy, brzoskwienie, cytrusy
Plantacja/Region: Sidamo
Body: średnie
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Kawa Etiopia Yirgacheffe Grade 2 jest najbardziej znaną i doceniana kawą arabica pochodzącą z Etiopii. Koneserzy kawy zgodnie uznali, ze region w prowincji Sidamo, nieopodal miasta Yirgacheffe to najlepsze miejsce do uprawy kawowców. Naprawdę warto spróbować jej smak i poczuć aromat.
23,99 zł /250g
Strefa klimatu równikowego, oraz doskonałe, wulkaniczne podłoże i odpowiednia wysokość nad poziomem morza robią swoje. Kawa AA Plus to chyba najbardziej aromatyczna kawa na świecie. nie wierzycie? Sprawdźcie sami...
33,83 zł /250g
Arabica Limu Grande to symbol niepowtarzalnego smaku dzikiej kawy. W ojczyźnie kawowca - Etiopii - roślina ta rośnie i, co najważniejsze owocuje naturalnie, co czyni ją naturalnym skarbem regionu. Spróbuj, naprawdę warto.
19,99 zł /250g
Brazylijska kawa z rejonu Minas Gerias. Zbierana ręcznie, suszona w słońcu. Jena z najlepszych kaw świata.
19,99 zł /250g
Kawa arabika o bardzo charakterystycznym smaku i aromacie wywodząca się z miasta Djimmah, położonego w południowej części rejonu Kaffa w Etiopii.
18,99 zł /250g