Kawa Nikaragua Jinotega SHG | Kawa z Nikaragui. Kawa z największymi ziarnami na świecie. Intensywny i wyrazisty aromat charakterystyczny dla kawy Nikaragui.
 

Nicaragua Jinotega SHG | Arabica | Kawa ziarnista

Jinotega jest jednym z 15 departamentów Nikaragui, leżącym przy samej granicy z Hondurasem. Jinotega to również stolica tego departamentu. Jakże inaczej mogłaby nazywać się kawa tam uprawiana? Gorący klimat oraz wilgotność dochodząca do 99% - czego więcej potrzebują krzewy kawowca? Jaki jest efekt takich warunków - spróbujcie sami.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
23,59

Co wyróżnia kawę Nicaragua Jinotega SHG ?

Delikatność, niewielka kwaskowość i słodycz. To trzy najważniejsze cechy kawy, której ziarna dojrzewają w górzystej części Nikaragui. Ale to nie wszystkie atuty tej niezwykłej kawy...

 

Musisz mieć tę kawę arabica, jeśli...

 - masz ochotę na kawę do ekspresu, która zachwyci Cię łagodnością;
 - lubisz kawę, która nie epatuje nadmierną kwaskowatością;
 - cenisz kawy arabica uprawiane w terenach górskich, w miejscach, w których natura jest nieskażona wpływem cywilizacji;
 - szukasz kawy ziarnistej, która nie będzie atakować Cię nadmiarem kofeiny;
 - w kawie szukasz nut przypraw, tytoniu, ziemi, prażonych orzechów i innych zaskakujących smaków.

 

Gdzie rośnie kawa Nicaragua Jinotega SHG ?

Nikaragua to państwo w Ameryce Środkowej położone między Hondurasem a Kostaryką. Wpływ na klimat mają dwa zbiorniki wodne, które oblewają jego wybrzeża, choć w przypadku Pacyfiku, określenie „zbiornik” jest raczej nie na miejscu. Drugim akwenem jest Morze Karaibskie. Nikaragua do gorący, tropikalny klimat i krajobrazy, które urzekają wszystkich, którzy decydują się odwiedzić ten latynoamerykański kraj.

 

Jak powstaje kawa arabica Nikaragua Jinotega SHG ?

Kawa przywędrowała na tereny dzisiejszej Nikaragui wraz z katolickimi misjonarzami w 1790 roku. Prezentowany gatunek pochodzi z górskich upraw położonych w regionie Jinotega, na wysokości między 1500 a 2000 metrów nad poziomem morza. Dlatego też oznaczona jest skrótem SHG - strictly high grown. Uprawa na tej wysokości sprawia, że ziarna siłą rzeczy zmuszone są do dłuższego dojrzewania (trudniejsze warunki, chłodne noce itd.). Efekt jednak jest znakomity: ziarna kawy charakteryzują się pełnym, dojrzałym smakiem.

 

Co zawiera filiżanka kawy ziarnistej Nicaragua Jinotega SHG ?

Niewielka dawka kofeiny to dobra wiadomość dla tych, którzy lubią delektować się smakiem i aromatem naparu, a nie szukają napoju dodającego energii. Do tego trzeba dodać kwaskowatość, która nie afiszuje się swoimi walorami, lecz jest ukryta, ponieważ na plan pierwszy wybijają się: słodycz karmelu, gorycz czekolady i ostrość przypraw. Skład ten uzupełniają nuty tytoniu i suchej ziemi. Absolutnie wyjątkowa kompozycja.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: duża
Aromat: cytrusy
Smak: łagodny, owocowy, karmel
Plantacja/Region: Jinotega.
Body: średnie
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Totalnie pociągający i jedwabisty smak, idealnie na rozbudzenie zmysłów. Arabica, którą musisz spróbować.
19,99 zł /250g
Kawa Etiopia Yirgacheffe Grade 2 jest najbardziej znaną i doceniana kawą arabica pochodzącą z Etiopii. Koneserzy kawy zgodnie uznali, ze region w prowincji Sidamo, nieopodal miasta Yirgacheffe to najlepsze miejsce do uprawy kawowców. Naprawdę warto spróbować jej smak i poczuć aromat.
23,99 zł /250g
Gwatemalska arabica SHB to gwarancja doskonałej kawy. Uprawiana na zboczach wulkanicznych wzniesień, co najmniej 1600 m n.p.m., zbierana ręcznie i sortowana metodą na mokro. Warto sprawdzić, czy ten smak i aromat potrafią uwieść konesera kawy...
16,30 zł /250g
Kawa ta uprawiana jest w kostarykańskiej dolinie Tarrazu, charakteryzuje się indywidualnym zapachem i aromatem.
19,99 zł /250g
Jawa to jedna z najgęściej zaludnionych wysp świata, a większość mieszkańców utrzymuje się z rolnictwa. Na wulkanicznych wyżynach, przy doskonałym, stałym, ciepłym i wilgotnym klimacie rosną doskonałe drzewka kawowe. Oto Kawy jawajskie...
28,70 zł /250g