Honduras SHG | Kawa ziarnista 100% Arabica z Hondurasu. Idealna Kawa Honduras dostępna w naszym sklepie internetowym z kawą. Darmowa dostawa kawy wprost do Twojego domu.
 

Honduras SHG | Arabica | Kawa ziarnista

SHG w kawie z Hondurasu to gwarancja uprawy na wysokości powyżej 1500 m n.p.m. Dlatego akurat ten gatunek kawy arabica jest niezmiernie ceniony na świecie. Jego kwaskowaty smak szczególnie upodobali sobie Japończycy. Może warto spróbować naprawdę egzotycznego smaku?
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
18,99

Co wyróżnia kawę Honduras SHG ?

SGH to alfabet każdego konesera kawy. Skrót ten oznacza jedno: krzewy kawy uprawiane są na wysokości minimum półtora kilometra nad poziomem morza. W idealnie ekologicznych warunkach. Nie trzeba dodawać, jak wpływa to na smak napoju...

 

Musisz mieć tę kawę arabica, jeśli...

 - masz ochotę na filiżankę silnie skondensowanej, karmelowo-likierowej rozkoszy;
 - aromat gorzkiej czekolady, kokosów i orzechów działa na Ciebie pobudzająco;
 - nie wyobrażasz sobie początku dnia bez filiżanki espresso, mokki czy kawy po turecku;

 

Gdzie rośnie kawa Honduras SHG ?

Honduras to nowe miejsce na kawowej mapie świata. Kraj ten niedawno powrócił na ten szalenie wymagający i konkurencyjny rynek. Plantacje kawy w tym kraju zaliczanym do państw Ameryki Środkowej znaleźć można na wysokościach od 700 aż do 2000 m n.p.m.

 

Jak powstaje kawa arabica Honduras SHG ?

Ten gatunek kawy, podobnie jak wszystkie, które posiadają oznaczenie SHG (ang. Strictly High Grown) pochodzi z plantacji położonych na wysokości minimum 1500 metrów nad poziomem morza. Co oznacza to dla konsumenta?
Po pierwsze, ziarna wytwarzane są w czystym, ekologicznym środowisku. Na tej wysokości rośliny nie są nękane przez szkodniki, grzyby czy inne szkodliwe, chorobotwórcze czynniki.
Po drugie, w związku z powyższym – krzewy nie wymagają zabiegów takich jak opryskiwanie pestycydami. W efekcie, ziarna, które otrzymywane są w ten sposób, są zupełnie wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

 

Co zawiera filiżanka kawy ziarnistej Honduras SHG ?

Jeśli uda Ci się zdobyć ten gatunek kawy, a biorąc pod uwagę fakt, że jest ona wręcz rozchwytywana przez importerów z całego świata, może to być trudne – Twoją uwagę najpierw przykują ziarna – nieco wydłużone, jednakowe, średniej wielkości.
Jednak nie o wygląd ziaren tutaj chodzi. Liczy się to, co drzemie w ich wnętrzu. A dzieje się naprawdę sporo. Natura postanowiła bowiem włożyć do każdego ziarna silnie skondensowaną dawkę smaków i aromatów. Przygotuj się więc na spotkanie z pełnymi tropikalnego słońca orzechami kokosowymi, pachnącą goryczą czekolady i pobrzmiewającymi w tle dźwiękami kwiatów i owoców cytrusowych. Co ważne, kawę tę możesz pić praktycznie przez cały dzień. Podoba Ci się taka perspektywa?


 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Gwatemalska arabica SHB to gwarancja doskonałej kawy. Uprawiana na zboczach wulkanicznych wzniesień, co najmniej 1600 m n.p.m., zbierana ręcznie i sortowana metodą na mokro. Warto sprawdzić, czy ten smak i aromat potrafią uwieść konesera kawy...
16,30 zł /250g
Kawa ta uprawiana jest w kostarykańskiej dolinie Tarrazu, charakteryzuje się indywidualnym zapachem i aromatem.
19,99 zł /250g
Bardzo delikatna kawa brazylijska z wyczuwalna nutą owoców mango, cytrusów i melonów. Kawa arabica dla koneserów.
18,99 zł /250g
Brazylijska kawa z rejonu Minas Gerias. Zbierana ręcznie, suszona w słońcu. Jena z najlepszych kaw świata.
19,99 zł /250g
Totalnie pociągający i jedwabisty smak, idealnie na rozbudzenie zmysłów. Arabica, którą musisz spróbować.
19,99 zł /250g