Tanzania AA Plus Honey | Arabica | Kawa ziarnista

Nowatorska metoda obróbki ziaren kawy nazywana metodą miodową mocno wyróżnia tę kawę wobec innych. Naprawdę warto spróbować.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
29,32

Co wyróżnia kawę Tanzania AA PLUS Honey?

Kawę Tanzania AA Plus Honey z pewnością wyróżnia przedrostek zawarty w nazwie, a ściślej jest to słowo HONEY. Wyraz ten oznacza metodę obróbki ziarna, która została nazwana metodą miodową. W pierwszym etapie obróbki z ziaren zdziera się mechanicznie wierzchnią warstwę miąższu. W kolejnej fazie pozostawia się je do wysuszenia na słońcu, wraz z przylegającą resztą pulpy. Właśnie stąd uzyskano nazwę obróbki, gdyż ziarna w tym momencie są posklejane i wyglądają jak oblane miodem. Suszenie ziaren utrzymywane jest tak długo, aż ziarno osiągnie wilgoć na poziomie 12%. 

 

Musisz mieć tę kawę arabica jeśli:

 - chcesz posmakować kawy, uznawanej przez koneserów jako jedną z najlepszych;
 - intryguje Cię by zasmakować kawę z Tanzanii;
 - lubisz kawę o wyczuwalnej zawartości słodyczy i słodkiej kwasowości;
 - lubisz kawę o profilu niesłychanie owocowym;
 - lubisz kawę espresso a także kawę ze spienionym mlekiem.

 

Gdzie rośnie kawa Tanzania AA Plus Honey ?

Ziarna Tanzania AA Plus Honey pochodząca z upraw na żyznych glebach wulkanu Kilimandżaro. Kawowce rosnące tam na wysokości 1500 – 1650 m n.p.m. gwarantują bogate zbiory, gdyż warunki klimatyczne panujące w Tanzanii sprzyjają uprawie.

 

Jak powstaje kawa Tanzania AA Plus Honey ?

Tamtejsi rolnicy w 90% są właścicielami plantacji w tamtym rejonie. Powoduje to, iż większość zbiorów dokonuje się ręcznie. Rolnicy dbają o doskonałą jakość swoich zbiorów, gdyż jest to jeden z powodów wyróżnienia się w i tak już bardzo konkurencyjnym środowisku.

 

Co zawiera filiżanka kawy Tanzania AA Plus Honey?

Po skosztowaniu kawy Tanzania AA Plus Honey  możesz spodziewać się bogatego, słodkiego i nieco miodowego smaku, który uzupełnia kremowe body. Kawa jest delikatna w smaku i zawiera 100% ziaren arabiki.

 

Spróbuj też mielonej kawy Tanzania AA Plus Honey.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Cuba Serrano to prawdziwy kubański rarytas. Wspaniała, zaskakująca mieszanka aromatów owocowych z dymnymi. Zniewalające, wyrafinowane nuty przypraw i orzechów. Do tego słodka łagodność. Jeśli szukacie kawy, która w kilka chwil przeniesie Was na Kubę – wyspę jak wulkan gorącą – nie zwlekajcie ani chwili dłużej...
28,99 zł /250g
Fazenda de Lagoa. Te dwa słowa znaczą dokładnie to dla konesera kawy, co Rolls Royce dla miłośnika czterech kółek. Najsłynniejsza plantacja Brazylii – kraju, który jest jednym z największych producentów kawy na świecie.
20,99 zł /250g
Najwyższa klasa ziaren, o oznaczeniu AAA zobowiązuje. Pomimo niezbyt urodzajnej gleby i braku sprzyjającego klimatu zambijska arabica to okazy dorodnych, aromatycznych ziaren. Jak smakuje? Zapraszamy do zakupu.
28,70 zł /250g
Gwatemalska arabica SHB to gwarancja doskonałej kawy. Uprawiana na zboczach wulkanicznych wzniesień, co najmniej 1600 m n.p.m., zbierana ręcznie i sortowana metodą na mokro. Warto sprawdzić, czy ten smak i aromat potrafią uwieść konesera kawy...
16,30 zł /250g
Strefa klimatu równikowego, oraz doskonałe, wulkaniczne podłoże i odpowiednia wysokość nad poziomem morza robią swoje. Kawa AA Plus to chyba najbardziej aromatyczna kawa na świecie. nie wierzycie? Sprawdźcie sami...
33,83 zł /250g