Tanzania AA Utengule Estate | Arabica | Kawa ziarnista

Body: gładkie
Profil palenia: średnie
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek kawy: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: niska
Aromat: słodki
Smak: wanilia, owoce, czekolada
Plantacja/Region: Utengule
Nadaje się do: Kawiarki
23,09 zł
*
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

Ziarna kawy Tanzania AA Utengule Estate

Tanzania to jeden z najważniejszych producentów i eksporterów kawy. Historia uprawiania krzewów kawowca w Tanzanii sięga XIX wieku. W 1898 roku, do regionu Moshi, u stóp góry Kilimandżaro, po raz pierwszy przywieziono bogate w smak i aromat ziarna kawy. Sprawił, że mieszkańcy Tanzanii zasmakowali tego wyjątkowego napoju i zdecydowali się rozpocząć uprawę kawy. W naszym asortymencie znajdziesz ziarna kawy Tanzania AA Utengule Estate.

Bogactwo smaku Tanzania AA Utengule Estate

Najprężniej funkcjonujące uprawy krzewów kawowca w Tanzanii znajdują się w regionie południowego Mbeye. Uprawami kawy najczęściej zajmują się lokalne społeczności Tanzanii. Dzięki temu mogą skupić się na wprowadzaniu naturalnych metod uprawy i obróbki, a kawosze mają pewność, że wybrane przez nich ziarna są organiczne i fair trade. Tanzania specjalizuje się w uprawianiu Arabiki AA i AB. Kawa z oznaczeniem AA to największe rozmiarowo ziarna. AA oznacza bowiem wymiary sitek, przez które są przesiewane ziarna. Tutaj mamy do czynienia z sitkami o otworach w rozmiarze 17 i 18. Ziarna Tanzanii AA Utengule Estate charakteryzują się pełnią smaku i bogactwem aromatu. Uprawa Utengule Estate, z której pochodzi, znajduje się właśnie w słynnym regionie Mbeye. Ziarna AA są obrabiane metodą washed, czyli z wykorzystaniem dużych ilości wody.

Tanzania AA Utengule Estate – kawa ziarnista

Metoda washed pozwala na dokładnie oddzielenie miąższu od ziaren. Jednym z etapów tej obróbki jest fermentacja – wzmacnia ona wyjątkowy smak kawy. Ziarna Tanzanii AA Utengule Estate charakteryzują się umiarkowanym poziomem kwasowości. Są więc świetną propozycją dla doświadczonych kawoszy, którzy szukają zdecydowanego smaku. Dobrze sprawdzą się dla każdego, kto po prostu szuka nowych kawowych doznań. Tanzania AA Utengule Estate intryguje smakiem i aromatem. Jest uprawiana na wysokości około 1400 m n.p.m., w warunkach klimatycznych, które pomagają odpowiednio podkreślić smak jej ziaren. Ziemisty aromat Tanzani AA Utengule Estate łączy się z nutami smakowymi wanilii i owoców. W filiżance tej kawy odkryjesz także posmak czekolady. Wybierz ziarna Tanzanii AA Utengule Estate!

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Bestsellery

Polecane kawy

Ostatnio oglądane produkty