Meksyk Topacio Altura. Kawa mielona Arabica z Meksyku. Sklep internetowy z kawą: Bogactwokaw.pl oferuje doskonałą kawę mieloną Meksyk Topacio Altura. Najwyższa jakość świeżo palonej kawy.
 

Meksyk Topacio Altura | Arabica | Kawa mielona

Całoroczne lato i monotonia życia w meksykańskim stanie Chiapas musi być przerywana od czasu do czasu. Najlepiej filiżanka lekkiej, aromatycznej kawy, doskonałej również na zimno.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
16,40

Dlaczego kawie Meksyk Topacio Altura nadaliśmy nazwę Meksykańska fala ?

Czy wiesz, jak wygląda słynna meksykańska fala wykonywana na stadionach piłkarskich? Czy wiesz, że pojawia się ona wtedy, gdy kibice są pełni radości, zabawa trwa w najlepsze, a szampańskie humory dopisują wszystkim? Wyobraź sobie meksykańską kawę, która z racji umiarkowanej zawartości kofeiny nadaje się do spożywania wielokrotnie w ciągu dnia. Wyobraź sobie, ile w związku z tym możesz mieć powodów do radości w ciągu jednej doby? :)

 

Dlaczego warto kupić tę kawę mieloną ?

 - bo czasami niewielka dawka kofeiny to prawdziwy atut: można delektować się kawą praktycznie bez końca, cały dzień (i noc);
 - bo to jedna z niewielu okazji, by spotkać totalnie nieziemskie połączenie cynamonu i masła;
 - bo zafundowanie sobie czekolady i cytrusów, którymi emanuje ta kawa, to dobry pomysł na początek udanego dnia;

 

Gdzie rośnie kawa Topacio Altura ?

Na samym południu Meksyku istnieją miejsca, w których z powodzeniem prowadzone są plantacje kawy Topacio Altura. To tam w stanie Chiapas uprawiane są krzewy kawowca przez nieduże gospodarstwa rolne zrzeszone w stowarzyszenia. Charakteryzują się ekologicznym charakterem upraw, na stałej wysokości około 1200 m. n. p.m.
Chociaż w przeszłości Meksyk mógł się poszczycić dużymi plantacjami kawy, to nawet dziś, w epoce rozdrobnienia gospodarstw działających w tej branży, kraj ten zajmuje wysokie bo aż czwarte miejsce w produkcji kawy na świecie.

 

Jak powstaje kawa mielona arabica Topacio Altura ?

Po zebraniu ziaren z krzaków kawowca zrzeszenie rolnicy przeworza je do ośrodków dokładnej selekcji. Tam ziarna przechodza kontrolę jakości praktycznie po sztuce. Skontrolowany produkt przechodzi dokładnie mycie. Po procesie wstępnego wysuszenia kawa rozkładana jest w promieniach meksykańskiego słońca. Tak rozłożona schnie do uzyskania odpowiedniej twardości. Dopiero po tym procesie ziarna są pakowane i wysylane do odbiorców.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: niska
Aromat: bardzo łagodny, ale bogaty, charakterystyczny
Smak: zharmonizowany, delikatnie owocowy
Plantacja/Region: Finca Montserrat
Body: średnie
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Kawy pochodzące z rejonów Ameryki Środkowej to za każdym razem "niebo" dla naszego podniebienia. Mało znana, ale doskonała kawa z Gwatemali tylko potwierdza tę regułę. Spróbujcie sami...
16,30 zł /250g
Miejscem narodzin tej niezwykłej kawy jest region Sidamo w południowej części Etiopii. To tam panują bajeczne warunki do uprawy krzewów kawowca. Ta rosnąca na sporych wysokościach i ręcznie zbierana, a następnie myta kawa oferuje prawdziwie rajskie smaki i aromaty: zmysłową czekoladę, orzeźwiające cytryny, słodkie brzoskwinie, a wszystko to zanurzone w kąpieli przypraw korzennych i podlane nutą wytrawnego wina...
19,99 zł /250g
Bardzo aromatyczna, lekko kwaskowata i niezbyt mocna kawa pochodząca znad Pacyfiku. Czystość powietrza, naturalny proces uprawy, idealny klimat i liczne, wulkaniczne wzgórza. To wszystko sprawia, że Salwadorska kawa mielona SHB jest tak wyśmienita. Warto spróbować.
17,35 zł /250g
Zapraszamy na naszą Orzechową Wyspę! Ten gatunek indyjskiej kawy zasłużył sobie na to miano dzięki nutom orzechów włoskich, które atakują zmysły każdego, kto przyrządzi sobie filiżankę tej aromatycznej kawy. Ale orzechy to dopiero początek zabawy. Dzięki stosunkowo niewielkiej zawartości kofeiny, kawą to można delektować się praktycznie przez cały dzień. Do tego dochodzą akcenty winne, przypraw korzennych, karmelu i... wiśni. Ekscytująca mieszanka, prawda? A całość spowija jeszcze pomarańczowo-czekoladowy aromat...
22,55 zł /250g
Colombia Excelso znana w Europie jako Kolumbia Excelso jest kawą o intensywnym, można powiedzieć - wytrawnym aromacie. W smaku poczujemy nutkę lekkiego kwasku podobna do rodzimych czarnych porzeczek, oraz słodycz dojrzałych owoców. Kawa ta zawiera dość dużą ilość kofeiny, przez co idealnie nadaje się jako kawa espresso.
18,99 zł /250g