Meksyk Topacio Altura. Kawa mielona Arabica z Meksyku. Sklep internetowy z kawą: Bogactwokaw.pl oferuje doskonałą kawę mieloną Meksyk Topacio Altura. Najwyższa jakość świeżo palonej kawy.
 

Meksyk Topacio Altura | Arabica | Kawa mielona

Całoroczne lato i monotonia życia w meksykańskim stanie Chiapas musi być przerywana od czasu do czasu. Najlepiej filiżanka lekkiej, aromatycznej kawy, doskonałej również na zimno.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
20,99

Dlaczego kawie Meksyk Topacio Altura nadaliśmy nazwę Meksykańska fala ?

Czy wiesz, jak wygląda słynna meksykańska fala wykonywana na stadionach piłkarskich? Czy wiesz, że pojawia się ona wtedy, gdy kibice są pełni radości, zabawa trwa w najlepsze, a szampańskie humory dopisują wszystkim? Wyobraź sobie meksykańską kawę, która z racji umiarkowanej zawartości kofeiny nadaje się do spożywania wielokrotnie w ciągu dnia. Wyobraź sobie, ile w związku z tym możesz mieć powodów do radości w ciągu jednej doby? :)

 

Dlaczego warto kupić tę kawę mieloną ?

 - bo czasami niewielka dawka kofeiny to prawdziwy atut: można delektować się kawą praktycznie bez końca, cały dzień (i noc);
 - bo to jedna z niewielu okazji, by spotkać totalnie nieziemskie połączenie cynamonu i masła;
 - bo zafundowanie sobie czekolady i cytrusów, którymi emanuje ta kawa, to dobry pomysł na początek udanego dnia;

 

Gdzie rośnie kawa Topacio Altura ?

Na samym południu Meksyku istnieją miejsca, w których z powodzeniem prowadzone są plantacje kawy Topacio Altura. To tam w stanie Chiapas uprawiane są krzewy kawowca przez nieduże gospodarstwa rolne zrzeszone w stowarzyszenia. Charakteryzują się ekologicznym charakterem upraw, na stałej wysokości około 1200 m. n. p.m.
Chociaż w przeszłości Meksyk mógł się poszczycić dużymi plantacjami kawy, to nawet dziś, w epoce rozdrobnienia gospodarstw działających w tej branży, kraj ten zajmuje wysokie bo aż czwarte miejsce w produkcji kawy na świecie.

 

Jak powstaje kawa mielona arabica Topacio Altura ?

Po zebraniu ziaren z krzaków kawowca zrzeszenie rolnicy przeworza je do ośrodków dokładnej selekcji. Tam ziarna przechodza kontrolę jakości praktycznie po sztuce. Skontrolowany produkt przechodzi dokładnie mycie. Po procesie wstępnego wysuszenia kawa rozkładana jest w promieniach meksykańskiego słońca. Tak rozłożona schnie do uzyskania odpowiedniej twardości. Dopiero po tym procesie ziarna są pakowane i wysylane do odbiorców.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: niska
Aromat: bardzo łagodny, ale bogaty, charakterystyczny
Smak: zharmonizowany, delikatnie owocowy
Plantacja/Region: Finca Montserrat
Body: średnie