Kawa Malawi AA Plus - Pamwamba - Kawa z rejonu Mapanga. Krzewy kawy składają się głównie z odmiany Catimororaz. Kawa Malawi w dobrej cenie w naszym sklepie z kawą.
 

Malawi AA Plus | Arabica | Kawa ziarnista

Malawi AA Plus jeszcze do niedawna była mało znana na rynku koneserów kawy. Dopiero od niedawna zaczęto doceniać jej walory smakowe i aromatyczne. Ciągle doskonalone metody palenia kawy mają ogromny wpływ na polepszenie smaku i aromatu. Może warto spróbować poczuć to, co czują koneserzy?
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
23,06

Co wyróżnia kawę Malawi AA Plus ?

Malawi AA Plus to prawdziwy rarytas. Trudna do zdobycia, rzadko pojawiająca się na rynku kawa, która pochodzi maleńkiego kraju leżącego w południowo-wschodniej części Afryki.

 

Musisz mieć tę kawę arabica, jeśli...

 - szukasz czegoś trudno dostępnego, rzadkiego, a przez to naprawdę cennego;
 - masz ochotę na spotkanie ze zmysłowo pachnącymi afrykańskimi kwiatami;
 - lubisz, gdy delektowanie się kawą z ekspresu zmienia się w wędrówkę po nieustannie zmieniających się smakach i aromatach;
 - szukasz kawy ziarnistej innej niż wszystkie;
 - lubisz kawę o starannie selekcjonowanych, najwyższej jakości ziarnach.

 

Gdzie rośnie kawa Malawi AA Plus Pamwamba?

Malawi jest niewielkim afrykańskim krajem, który nie posiada dostępu do morza. Fakt ten jest rekompensowany przez jeziora należące do Wielkich Jezior Afrykańskich. Kraj ten nie posiada także niemal wcale bogactw naturalnych. Tym, czym jednak może pochwalić się przed całym światem jest znakomita herbata. Natomiast kawa, którą zaczęto uprawiać dopiero od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, zaczyna powoli podbijać rynki całego świata i zdobywać uznanie smakoszy.
Plantacje kawy położone są na wysokości między 600 a 1550 metrów nad poziomem morza. Kawa Malawi uprawiana jest szczególnie w wyżynnej, północnej części kraju. Gatunek Malawi AA Plus odbiega jednak od tego trendu, ponieważ pochodzi on z regionu Thyolo znajdującego się na południu Malawi.

 

Jak powstaje kawa arabica Malawi AA Plus ?

Kawa zbierana jest z krzewów w okresie od maja do października. Następnie poddawana jest obróbce metodą na mokro i suszona na słońcu.

 

Co zawiera filiżanka kawy ziarnistej Malawi AA Plus ?

Kawa, która pochodzi prosto z serca (Afryki), musi być łagodna. I taka jest w rzeczywistości. Co więcej, ową delikatność, niewielką kwaskowość pięknie podkreśla akcent kwiatowy. Oprócz wonnych kwiatów mamy szansę spotkać także soczyste, pełne energii zielone... jabłka. Do tego trzeba dodać jeszcze czułą słodycz karmelu, która pojawia się w chwili, gdy kawa zaczyna stygnąć.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: średnia
Aromat: owocowy, śliwki , jagody
Smak: owocowy , lekka ostrość , wyczuwalne orzechy
Plantacja/Region: południowa część Thyolo w Malawi
Body: duże , pełne
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Powiadają, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Nie zawsze. Kawa z Ugandy, chociaż jej plantacje sąsiadują z kenijskimi, jest zupełnie niepodobna do kaw afrykańskich. Warto przekonać się, na czym polega różnica...
16,40 zł /250g
Jedna z najbardziej znanych egzotycznych kaw, dostępnych na europejskim rynku. Sama Papua Nowa Gwinea, to symbol egzotyki. Podobnie kawy - aromat i smak niespotykany. Warto spróbować....
25,63 zł /250g
Kawa arabica Burundi Washed AA to zaskakująca eksplozja owocowych smaków. Wrażenie dopełnia niezwykła łagodność i jedyny w swoim rodzaju aromat. Znawcy twierdzą, że jest jedną z najlepszych kaw wschodnioafrykańskich.
19,99 zł /250g
Cuba Serrano to prawdziwy kubański rarytas. Wspaniała, zaskakująca mieszanka aromatów owocowych z dymnymi. Zniewalające, wyrafinowane nuty przypraw i orzechów. Do tego słodka łagodność. Jeśli szukacie kawy, która w kilka chwil przeniesie Was na Kubę – wyspę jak wulkan gorącą – nie zwlekajcie ani chwili dłużej...
28,99 zł /250g
Jedna z najbardziej znanych na świecie kaw indyjskich. Swój charakterystyczny, intensywny aromat zawdzięcza kilkutygodniowemu działaniu warunków atmosferycznych specyficznych dla tych szerokości geograficznych. Naprawdę intrygująca kawa indyjska.
20,00 zł /250g