Kenia AA Plus. Kawa mielona Arabica z Kenii. Sklep internetowy z kawą: Bogactwokaw.pl oferuje doskonałą kawę mieloną Kenia AA Plus. Najwyższa jakość świeżo mielonej kawy.
 

Kenia AA Plus | Arabica | Kawa mielona

Co tworzy jedną z najbardziej aromatycznych kaw na naszej planecie? Równikowy klimat, wulkaniczne obszary upraw i idealna wysokość nad poziomem morza. Niby niewiele, niby nic takiego, a jednak... Spróbujcie sami.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
33,83

Dlaczego kawie Kenia AA Plus nadaliśmy nazwę Rezerwat aromatów ?

Kenia to kraj, którego przyroda zachwyca swym bogactwem i różnorodnością. Dlatego też powołano tam do istnienia wiele rezerwatów chroniących skarby natury. Wyszliśmy z założenia, że kawa, uprawiana na tamtejszych plantacjach ze wszech miar zasługuje na objęcie ją szczególną uwagą. To prawdziwy rezerwat smaków i aromatów, których nie spotkacie nigdzie indziej...

 

Dlaczego warto kupić tę kawę mieloną ?

 - bo mocna kwaskowość znakomicie pobudza zmysły, przygotowując nas na spotkanie ze smakami, które pokochały miliony wielbicieli kawy na świecie;
 - bo owocowa słodycz cudownie droczy się tutaj z delikatną goryczką;
 - bo uprawiana jest w ekologicznych warunkach, dzięki czemu nie jest narażona na czynniki, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jej walory smakowe i zapachowe;

 

Gdzie rośnie kawa Kenia AA Plus ?

Kenia jest średniej wielkości państwem leżącym w środowej części wschodniego wybrzeża Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Większa część kraju zajmuje płaskowyż, który obniża się z zachodu na wchód od wysokości nawet 3000 m n.p.m. do 500 m n.p.m. Zachodnia część kraju pokryta jest wieloma masywami wulkanicznymi z najwyższym o wysokości 5199 m n.p.m. To właśnie w takich warunkach geologiczno geograficznych uprawiana jest jedna z lepszych kaw - AA Plus.

 

Jak powstaje kawa mielona arabica Kenia AA Plus ?

Zbiory kawy na plantacjach położonych na wysokości 1500-2100 metrów odbywają się dwa razy do roku. Co ważne, pozyskuje się wyłącznie dojrzałe ziarna. Po dalszej obróbce przeprowadzanej metodą na mokro, dokonuje się raz jeszcze starannej selekcji. Ten spory nakład pracy przynosi jednak doskonałe efekty – kawa Kenia AA Plus powala wręcz swoją jakością i smakiem, który trudno zapomnieć.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: słaba
Kwasowatość: lekka
Aromat: słodkie nuty czekolady
Smak: zrównoważony subtelny słodkawy
Plantacja/Region: villa rica
Body: pełne
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Brazil Yellow Burbon jest jedną z ciekawszych kaw Ameryki Południowej. Żółte ziarno kawy nie jest zbyt popularne, ale smak i aromat jakimi może się pochwalić ten gatunek mówi sam za siebie.
19,99 zł /250g
Kawy w Malawi zaczęto oprawiać od 1980 roku. Ten krótki okres czasu wystarczył, a by w tak świetnych warunkach klimatycznych i geograficznych uzyskać kawę o tak wysokiej jakości. Malawi AA Plus jeszcze do niedawna była mało znana na rynku koneserów kawy. Dopiero od niedawna zaczęto doceniać jej walory smakowe i aromatyczne.
23,06 zł /250g
Doskonały klimat panujący na Jawie przez cały rok, oraz rolnicze korzenie ludności tam mieszkającej oddają w aromacie i smaku popularnej kawy Blawan. W wersji świeżo mielonej smakuje równie dobrze, jak jej ziarnisty odpowiednik.
28,70 zł /250g
Co kryje region Ekwadoru o nazwie Vilcabamba? Jest to miejsce, w którym mieszka znacznie więcej ludzi w wieku powyżej stu lat, niż gdziekolwiek indziej. Co sprawia, że mieszkańcy żyją tak długo? Poza naturalnym środowiskiem, dalekim od zgiełku cywilizacji popijają produkt swoich plantacji - kawę, która proponujemy w naszym sklepie.
41,00 zł /250g
Podczas uprawy tego gatunku kawy w Zambii, najważniejszym aspektem jest dążenie do perfekcji. Dlatego wyróżniona trzema "A" zambijska kawa to rarytas nie tylko na rynku europejskim.
28,70 zł /250g