Brazylia Peaberry | Arabica | Kawa mielona

Body: pełne
Profil palenia: średnie
Rodzaj: 100% arabica
Gatunek kawy: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: niska
Aromat: złożony
Smak: słodki orzech laskowy z nutami malin
Plantacja/Region: Santana Estate
16,79 zł
*
*
Dostępność
Wyślemy w 1-2 dni robocze
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

Arabika Brazylia Peaberry – świeżo mielona kawa

Kawy z żyznych ziem Brazylii mają wyjątkowy smak i aromat. Brazylia jest jednym z najważniejszych producentów i importerów kawy. Jeżeli poszukujesz kawy o unikatowej głębi smaku, Arabika Brazylia Peaberry będzie dobrym wyborem. W asortymencie Cafe Cubo znajdziesz świeżo mieloną kawę Arabikę Brazylia Peaberry.

Czekoladowe nuty mielonej kawy Arabika Brazylia Peaberry

Brazylijskie kawy to ziarna wysokiej jakości, które gwarantują głębię smaku. Uprawianie kawy w Brazylii sięga aż 1727 roku, a historia początków plantacji jest bardzo ciekawa. Kiedy Portugalczyk Francisco del Melo Palheta nawiązał romans z żoną gubernatora Gujany Francuskiej. Przekonał ją, by pomogła mu w szmuglowaniu ziaren i sadzonek krzewów do Brazylii. Dzięki temu w Brazylii rozpoczęto uprawianie krzewów kawowca. Przez dziesiątki lat plantatorzy wypracowywali nowe metody upraw, by pozyskać ziarna wysokiej jakości. Dziś właściciele upraw łączą innowacyjne metody i nowinki technologiczne z wiedzą, doświadczeniem i tradycją. Dzięki takiemu podejściu efekty są imponujące, a kawosze na całym świecie zyskują możliwość wypróbowania napoju o unikatowym smaku i aromacie. Wybierając kawę Brazylia Peaberry, stawiasz na szczególny gatunek Arabiki

Ziarna Peaberry – specjalna metoda obróbki kawy

Ziarna Peaberry są poddawane szczególnej selekcji. Wyróżnia je postać ziaren, które są bardzo drobne. Inaczej nazywa się je „perłowymi ziarnami”, czyli Peaberry – w języku angielskim oznacza to, że poszczególne ziarenka mają rozmiar drobnego groszku. W ich łupinie, zamiast dwóch ziaren, pojawia się pojedyncze ziarenko. „Perłowe ziarna” dojrzewają także na samych szczytach gałązek kawowca, dzięki czemu wzrastają w bardzo korzystnym świetle i klimacie. Kawa Arabika Brazylia Peaberry ma subtelny posmak mlecznej czekolady. Zachwyci Cię delikatną słodyczą i kwasowością. To doskonała propozycja dla tych, którzy szukają subtelnych smaków. W Cafe Cubo wypalamy i mielimy kawę, by dostarczyć ją do Twoich rąk – skorzystaj z naszej oferty.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Bestsellery

Polecane kawy

Ostatnio oglądane produkty