Rwanda Mahembe | Arabica | Kawa ziarnista

Body: zbalansowane
Profil palenia: średni
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek kawy: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: orzeźwiająca, jabłkowa
Aromat: czysty, odświeżający, intensywny
Smak: słodki smak agrestu i ananasa z nutą kwiatową
Plantacja/Region: Nyamasheke
45,74 zł
*
Dostępność
Wyślemy w 1-2 dni robocze
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

Rwanda Mahembe

W ojczyźnie śródziemnomorskich plaż, gorącej sawanny, wilgotnych lasów tropikalnych i w towarzystwie gęstej sieci rzek, rośnie smak, który zachwyci Cię swoim czystym i orzeźwiającym aromatem. Rwanda Mahembe – nic nie smakuje tak intensywnie i zarazem delikatnie.

Rwanda Mahembe – opowieść, która zaczyna się w młynie

Opowieść o tej kawie musi zacząć się od historii wielkiego entuzjasty i sztukmistrza w dziedzinie pozyskiwania i obróbki ziaren, Justina Musabyiama. To on w rwandyjskim dystrykcie Nyamasheke stworzył 8-hektarową plantację z własnymi drzewkami kawowca. Rwandyjczyk zbudował młyn wodny, w którym obrabia wiśnie kawowca kupione również od właścicieli upraw małorolnych z okolicy. Ekologiczna produkcja kawy przez Musabyiama jest możliwa dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym wprowadzanym zgodnie z rytmem tamtejszego środowiska. Proces fermentacji ziaren z racji tego, że odbywa się w sprzyjającym klimacie, jest objęty najskuteczniejszą kontrolą. Dzięki temu otrzymujemy czyste ziarna bez jakichkolwiek cząstek miąższu.

Rwanda Mahembe – specialty coffee

Rwanda Mahembe należy do grupy kaw, które określa się mianem specialty (poprawną nazwą jest również speciality). Spotykając się na etykiecie opakowania z tym wyrazem, możemy być pewni, że obcujemy z kawą niebotycznej klasy. Jej producenci bowiem nie dają pierwszeństwa ilości a jakości. Indywidualne podejście do upraw i obróbki kawy unaocznia się w smaku tego czarnego złota. Już po jednym łyku zdajesz sobie sprawę, że Twoje podniebienie doświadczyło właśnie prawdziwej symfonii smaku – krystalicznej i orzeźwiającej. Rwanda Mahembe osiągnęła 88 punktów na sto według skali SCA (Specialty Coffee Association) – organizacji, których motorem działań jest propagowanie kaw najlepszego standardu.

Kwiaty i owoce w kawie Rwanda Mahembe

Wśród wielu poziomów smaków, które uwalniają się w idealnym balansie, poczujesz jak słodki smak agrestu i ananasa znajdują w wykończeniu kwiatową nutę. Głęboki aromat ziaren kawowca pozwoli Ci  odkryć prawdziwy smak kawy – wyrafinowany, klarowny i nieprzebrany w nutach. Dzięki niej zapomnisz o mulistym napoju raz na zawsze. Kawa Rwanda Mahembe odświeży Twój umysł i doda cennej energii, by aktywnie podejmować kolejne wyzwania.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Bestsellery

Polecane kawy

Ostatnio oglądane produkty