Malawi AA Plus. Kawa mielona arabica z Malawi. Sklep internetowy z kawą: Bogactwokaw.pl oferuje doskonałą kawę mieloną Malawi AA Plus. Najwyższa jakość świeżo palonej kawy i dobra cena.
 

Malawi AA Plus | Arabica | Kawa mielona

Kawy w Malawi zaczęto oprawiać od 1980 roku. Ten krótki okres czasu wystarczył, a by w tak świetnych warunkach klimatycznych i geograficznych uzyskać kawę o tak wysokiej jakości. Malawi AA Plus jeszcze do niedawna była mało znana na rynku koneserów kawy. Dopiero od niedawna zaczęto doceniać jej walory smakowe i aromatyczne.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
23,06

Dlaczego kawie Malawi AA Plus nadaliśmy nazwę Czarny Diament ?

Afryka to kontynent niesłychanie hojnie obdarowany przez naturę różnego rodzaju bogactwami ukrytymi w ziemi. To stąd pochodzą najwspanialsze diamenty świata. Uznaliśmy, że na uwagę zasługują tutaj nie tylko dobra kopalne, lecz również te, które dojrzewają w promieniach afrykańskiego słońca. Kawa z Malawi to właśnie jeden z takich skarbów, które warto mieć w swojej kolekcji...

 

Dlaczego warto kupić tę kawę mieloną ?

 - bo jej delikatność i niewielka kwaskowość to czytelne zaproszenie na prawdziwą kawową ucztę;
 - bo akcenty kwiatowe wspaniale przeplatane są nutami jabłek i karmelu;
 - bo kawa ta należy do kategorii prawdziwych rarytasów, czyli produktów niezwykle rzadko dostępnych

 

Gdzie rośnie kawa Malawi AA Plus ?

Malawi to niewielki, afrykański kraj bez dostępu morza, otoczony przez potentatów kawowych takich jak Tanzania, Mozambik i Zimbabwe. Posiadając podobne warunki klimatyczno geodezyjne stosunkowo niedawno postanowiono je wykorzystać, tym bardziej, że Malawi nie posiada znaczących bogactw naturalnych. Do niedawna głównym uprawianym produktem była herbata, ale kawa, którą zaczęto uprawiać dopiero od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, zaczyna powoli podbijać rynki całego świata i zdobywać uznanie smakoszy.
Plantacje kawy położone są na wysokości między 600 a 1550 metrów nad poziomem morza. Kawa Malawi uprawiana jest szczególnie w wyżynnej, północnej części kraju. Gatunek Malawi AA Plus odbiega jednak od tego trendu, ponieważ pochodzi on z regionu Thyolo znajdującego się na południu.

 

Czego oczekiwać po filiżance kawy mielonej Malawi AA Plus ?

Przede wszystkim łagodny, delikatny smak kaw środkowej Afryki. Swą delikatność, niewielką kwaskowość pięknie podkreśla akcent kwiatowy. Oprócz wonnych kwiatów mamy szansę spotkać także soczyste, pełne energii zielone... jabłka. Do tego trzeba dodać jeszcze czułą słodycz karmelu, która pojawia się w chwili, gdy kawa zaczyna stygnąć.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: zrównoważona
Aromat: skórka pomarańczy, mandarynki, czarne porzeczki
Smak: delikatny, winny posmak
Plantacja/Region: Zimbabwe
Body: pełne, duże
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Ameryka Środkowa - klimat równikowy, morze i wysokość powyżej 1500 metrów nad poziomem morza. To wszystko sprawia, że kawa SHG jest niepowtarzalna, posiadająca swój twardy charakter. Naprawdę warta spróbowania.
18,99 zł /250g
Bardzo aromatyczna, lekko kwaskowata i niezbyt mocna kawa pochodząca znad Pacyfiku. Czystość powietrza, naturalny proces uprawy, idealny klimat i liczne, wulkaniczne wzgórza. To wszystko sprawia, że Salwadorska kawa mielona SHB jest tak wyśmienita. Warto spróbować.
17,35 zł /250g
Podczas uprawy tego gatunku kawy w Zambii, najważniejszym aspektem jest dążenie do perfekcji. Dlatego wyróżniona trzema "A" zambijska kawa to rarytas nie tylko na rynku europejskim.
28,70 zł /250g
Doskonały klimat panujący na Jawie przez cały rok, oraz rolnicze korzenie ludności tam mieszkającej oddają w aromacie i smaku popularnej kawy Blawan. W wersji świeżo mielonej smakuje równie dobrze, jak jej ziarnisty odpowiednik.
28,70 zł /250g
Strefa klimatu równikowego, oraz doskonałe, wulkaniczne podłoże i odpowiednia wysokość nad poziomem morza robią swoje. Kawa AA Plus to chyba najbardziej aromatyczna kawa na świecie. nie wierzycie? Sprawdźcie sami...
33,83 zł /250g