Ethiopia Sidamo Grade 2. Kawa mielona Arabica z Etiopii. Sklep internetowy z kawą: Bogactwokaw.pl oferuje doskonałą kawę mieloną Ethiopia Sidamo Grade 2. Najwyższa jakość świeżo mielonej kawy.
 

Ethiopia Sidamo Grade 2 | Arabica | Kawa mielona

Miejscem narodzin tej niezwykłej kawy jest region Sidamo w południowej części Etiopii. To tam panują bajeczne warunki do uprawy krzewów kawowca. Ta rosnąca na sporych wysokościach i ręcznie zbierana, a następnie myta kawa oferuje prawdziwie rajskie smaki i aromaty: zmysłową czekoladę, orzeźwiające cytryny, słodkie brzoskwinie, a wszystko to zanurzone w kąpieli przypraw korzennych i podlane nutą wytrawnego wina...
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
19,99

Dlaczego kawie Ethiopia Sidamo Grade 2 nadaliśmy nazwę Rajski Kwiat ?

Ponieważ Sidamo, region w południowej części Etiopii, można bez cienia przesady nazwać rajem dla kawy. To tam, w idealnych dla siebie warunkach krzewy obsypują się kwiatami, z których powstają potem owoce wypełnione po brzegi skarbami zaczerpniętymi z natury. Gdzie indziej mogłaby powstawać lepsza kawa niż w „kawowym raju”?

 

Dlaczego warto kupić tę kawę mieloną ?

 - bo obłędny, kwiatowy smak i aromat to wspaniała nagroda dla tych, którzy ciągle szukają nowych gatunków kawy;
 - bo kwiaty to dopiero początek wyprawy do kawowego raju; po drodze spotkasz jeszcze wino, cytryny, przyprawy korzenne i brzoskwinie;
 - bo każda z etiopskich kaw zawiera coś, co zdecydowanie zasługuje na Twoją uwagę;

 

Gdzie rośnie i jak powstaje Ethiopia Sidamo Grade 2 ?

Choć w Etiopii nie brak miejsc idealnych do uprawy kawy, gatunek Sidamo Grade związany jest z południową częścią tego afrykańskiego kraju, a konkretnie z terenami otaczającymi jezioro Abaya. Plantacje usytuowane są na wysokości przekraczającej półtora kilometra nad poziomem morza. Uprawy, co zresztą typowe dla kaw etiopskich, charakteryzują się podejściem proekologicznym, co nie pozostaje bez wpływu na końcowy smak i aromat naparu. Ziarna po umyciu poddawane są procesowi lekkiego palenia.

 

Spróbuj też ziarnistej kawy Ethiopia Sidamo Grade 2.

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: zrównoważona
Aromat: skórka pomarańczy, mandarynki, czarne porzeczki
Smak: delikatny, winny posmak
Plantacja/Region: Zimbabwe
Body: pełne, duże
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Macie ochotę skosztować, jak smakuje najlepszy etiopski towar eksportowy? Spróbujcie kawy uprawianej w regionie Sidamo nieopodal miasta Yirgacheffe. Tereny te, położone na znacznej wysokości (1800-2100 m. n.p.m.) są wymarzonym miejscem dla rozwoju krzewów kawowca. Oprócz słodkich akcentów moreli, miodu i winogron, czekają tu na Was zmysłowa gorycz czekolady i nieco przypraw, które podkreślają cudowny taniec kwiatów i owoców, który rozgrywa się w każdej filiżance wypełnionej tym napojem...
23,99 zł /250g
Kawy pochodzące z rejonów Ameryki Środkowej to za każdym razem "niebo" dla naszego podniebienia. Mało znana, ale doskonała kawa z Gwatemali tylko potwierdza tę regułę. Spróbujcie sami...
16,30 zł /250g
Całoroczne lato i monotonia życia w meksykańskim stanie Chiapas musi być przerywana od czasu do czasu. Najlepiej filiżanka lekkiej, aromatycznej kawy, doskonałej również na zimno.
16,40 zł /250g
Kostaryka to więcej lazurowego morza, niż lądu. Obłędne plaże, ciepła woda oraz wspaniałe góry. Wśród tych wspaniałości dolina Tarrazu. Co kryje? Proponujemy sprawdzić na własnym podniebieniu.
19,99 zł /250g
Cała historia kawy zaczęła się właśnie tu, w Etiopii. Dlatego nazwa "smak pierwotny" doskonale pasuje do tego gatunku. Od wieków uprawiana w ten sam sposób. Naprawdę warto się pokusić.
18,99 zł /250g