Ekwador Altura SHB | Kawa mielona

Typowa kawa południowoamerykańska uprawiana tylko i wyłącznie w sposób naturalny. Dzięki mrówczej pracy plantatorów uzyskała certyfikat kawy organicznej. Warto spróbować!
Dostępność: Brak towaru
29,64

CO WYRÓŻNIA KAWĘ MIELONĄ EKWADOR ALTURA SHB?

Kawa jest uprawiana w Ekwadorze i ma długą tradycję. Dopiero jednak dzięki organizacji Fapecafes trafiła na rynki światowe. Producent kawy organicznej Ekwador Altura SHB należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu. Organizacja ta dba o to, by krzewy rozwijały się w warunkach ekologicznych. Dba również o to, by rolnicy wraz z rodziną byli traktowani z należytym szacunkiem, oraz sprawiedliwie wynagradzani za swoją pracę.

MUSISZ MIEĆ TĘ KAWĘ ARABICA, JEŚLI...

- zależy Ci, aby kawa miała certyfikat kawy organicznej;
- intryguje Cię by zasmakować kawę z  Ekwadoru;
- lubisz kawę z lekko wyczuwalną goryczką mieszającą się z nutą orzechów i karmelowej słodyczy;
- lubisz kawę o kwiatowym aromacie;
- lubisz kawę espresso, a także kawę ze spienionym mlekiem.

GDZIE ROŚNIE KAWA MIELONA EKWADOR ALTURA SHB ?

Krzewy kawowca są uprawiane na zboczach andyjskich gór. Panuje tam wyjątkowy mikroklimat. Warunki pogodowe są optymalne dla rozwoju krzewów i dojrzewania owoców. Bogata w mikroelementy gleba dopełnia tylko całości. Wszystko to daje krzewom kawowca niepowtarzalny smak i aromat.

JAK POWSTAJE KAWA MIELONA ARABICA EKWADOR ALTURA SHB?

Rolnicy ekwadorscy, oprócz krzewów kawowca, na plantacjach uprawiają również krzewy owocowe. Ich zadaniem jest chronić kawowce przed nadmiernym nasłonecznieniem. Stanowią one również schronienie dla ptactwa. Istotne jest to, że plantacje nawożone są tylko i wyłącznie w sposób naturalny. Nawet szkodniki eliminowane są tylko w sposób biologiczny. Powstała w ten sposób kawa wyróżnia się certyfikatem kawy organicznej.

CO ZAWIERA FILIŻANKA KAWY MIELONEJ EKWADOR ALTURA SHB?

Ekwador Altura SHB charakteryzuje się bogatym, nieco kwaskowateym smakiem, uzupełnionym cudownym kwiatowym aromatem. Znajdziemy tu także nuty orzechowo – czekoladowe. Kawa jest dość intensywna w smaku, a zawartość kofeiny mieści się na średnim poziomie.

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Cuba Serrano to prawdziwy kubański rarytas. Wspaniała, zaskakująca mieszanka aromatów owocowych z dymnymi. Zniewalające, wyrafinowane nuty przypraw i orzechów. Do tego słodka łagodność. Jeśli szukacie kawy, która w kilka chwil przeniesie Was na Kubę – wyspę jak wulkan gorącą – nie zwlekajcie ani chwili dłużej...
28,99 zł /250g
Jedna z najbardziej znanych egzotycznych kaw, dostępnych na europejskim rynku. Sama Papua Nowa Gwinea, to symbol egzotyki. Podobnie kawy - aromat i smak niespotykany. Warto spróbować....
25,63 zł /250g
Kamerun, kraj nazywany niekiedy „Afryką w pigułce”, znany jest przede wszystkim z uprawy kawy robusty. Istnieje jednak tam miejsce, które wręcz prosi się o to, by posadzić tam krzewy kawy arabiki. Ponad sto lat temu kolonizatorzy wpadli na pewien szalony pomysł: postanowili sprawdzić, co się stanie, jeśli sadzonki jamajskiej Blue Mountain umieści się w kameruńskiej, wulkanicznej glebie...
28,70 zł /250g
SHG w kawie z Hondurasu to gwarancja uprawy na wysokości powyżej 1500 m n.p.m. Dlatego akurat ten gatunek kawy arabica jest niezmiernie ceniony na świecie. Jego kwaskowaty smak szczególnie upodobali sobie Japończycy. Może warto spróbować naprawdę egzotycznego smaku?
18,99 zł /250g
Doskonała kawa meksykańska z uprawiana w stanie Chiapas, zgodnie z wieloletnią tradycją Indian - rolników zamieszkujących te rejony Meksyku. Kwintesencja meksykańskiego temperamentu. Naprawdę warto spróbować.
16,40 zł /250g