Guatemala SHB Finca Bremen Organic | Arabica | Kawa mielona

Body: średnie
Profil palenia: średni
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek kawy: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: średnia
Aromat: orzechowy
Smak: cynamon, wiśnia, gorzka czekolada
Plantacja/Region: Baja Verapaz
27,29 zł
*
*
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

Guatemala SHB Finca Bremen Organic

Nie od dziś wiadomo, że kawa z Gwatemali to ziarna wysokiej jakości. Tamtejsze kawy cieszą się poważaniem fanów napoju na całym świecie. Gatunki uprawiane na terenach Ameryki Łacińskiej są znane z niezwykle dobrze wyważonego smaku, aromatu i poziomu kwasowości. W naszym asortymencie znajdziesz świeżo mielone ziarna Guatemali SHB Finca Bremen Organic.

Mielona kawa Guatemala SHB Finca Bremen Organic

Oferowana kawa Finca Bremen pochodzi z regionu Purulha w Baja Verpaz. Region ten jest położony w północnej części Gwatemali. Mieszkańcy Purulha są właścicielami lokalnych upraw, dzięki czemu posługują się wiedzą wynikającą z tradycji i nowymi metodami. Uprawy należące do lokalnych społeczności oferują specjalnie selekcjonowane ziarna. Krzewy Guatemala Finca Brema rosną na wysokości 1200 m n.p.m. Stąd właśnie oznaczenie strictly hard bean, przyznawane kawom pochodzącym z Gwatemali i Kostaryki: to ziarna kawy uprawiane na minimalnej wysokości 1200 m n.p.m. Kawa SHB jest tworzona z ziaren wyższej jakości niż te z oznaczeniem HB (hard bean).

Organiczne mielone ziarna Guatemali SHB Finca Bremen

Ziarna Guatemali SHB Finca Bremen są obrabiane metodą wet milled. Początkowo do obróbki wykorzystuje się duże ilości wody, by oddzielić łupinę. Następnie należy odseparować miąższ od ziarna. Woda pozwala przeprowadzić cały proces w sposób szczegółowy i dokładny. Po oddzieleniu ziarna poddawane są naturalnej fermentacji, w celu wydobycia smaku z ziaren. W ostatnim etapie ziarna są przenoszone do tak zwanego „suchego młyna”, gdzie dosłownie osusza się je z resztek miąższu i wody. Wysuszone ziarna są przygotowane na eksport. W Cafe Cubo palimy i mielimy je samodzielnie, by zapewnić Ci możliwość skosztowania napoju o wyjątkowym smaku. W filiżance Guatemala SHB Finca Bremen znajdziesz unikatowe nuty ciasta jabłkowego czy mandarynki. Kawa Guatemala SHB Finca Bremen ma słodkawy i lekki posmak, zachwyci Cię też niezwykłym aromatem. Skorzystaj z naszej oferty mielonych ziaren i wybierz kawę z Gwatemali!

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Bestsellery

Polecane kawy

Ostatnio oglądane produkty