Zimbabwe AA Plus Kawa mielona 100% Arabica z Zimbabwe. Idealna Kawa Zimbabwe dostępna w naszym sklepie internetowym z kawą. Darmowa dostawa kawy. Gwarancja najwyższej jakości.
 

Zimbabwe AA Plus | Arabica | Kawa mielona

Kawa mielona Zimbabwe AA Plus może bez trudu konkurować z najlepszymi kawami Afryki Zachodniej. Charakteryzuje ją doskonały kształt, wielkość i jakość ziaren. Mielona charakteryzuje się pełnia aromatu i smaku.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
31,78

Dlaczego warto kupić kawę mieloną Zimbabwe AA Plus ?

- bo bez kompleksów rywalizuje ona z innymi kawami afrykańskimi o palmę pierwszeństwa wśród kaw Czarnego Kontynentu;
- bo nuty owocowe i kwiatowe, czyli znak rozpoznawczy wszystkich kaw afrykańskich, tworzą tutaj razem niezapomniany duet;
- bo słodki karmel i aksamitna czekolada nadają jej szalenie zmysłowego charakteru.

 

Gdzie rośnie kawa arabica Zimbabwe AA Plus ?

Afryka Wschodnia – od terenów na Półwyspie Arabskim, poprzez Etiopię, Kenię, aż po Zimbabwe na południu kontynentu, to szeroki pas upraw krzewów kawowych, które skutecznie konkurują o uwagę koneserów z produktami wytwarzanymi po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego – w Ameryce Południowej i Środkowej. Kawa Zimbabwe AA Plus uprawiana jest na ubogich, wyżynnych glebach znajdujących we wschodniej części tego afrykańskiego kraju. Zimbabwe to kraj nękany problemami natury ekonomicznej, znany między innymi z wyniszczającej gospodarkę gigantycznej hiperinflacji. Ziarna kawy są więc w tamtejszym krajobrazie produktem na wagę złota, ponieważ ich wartość nie ulega zmianom.

 

Jak powstaje kawa arabica Zimbabwe AA Plus ?

Kawa ta jest zbierana ręcznie. Gotowy napar cechuje się średnią kwaskowością, przyjemną cielistością oraz tym, co jest typowe dla kaw afrykańskich, czyli nutami owocowymi (między innymi cytrusowymi) i kwiatowymi. Nie możemy przy tym zapomnieć o karmelu i czekoladzie – składnikach smakowych, które nadają kawie niezwykłego kolorytu.

 

Dlaczego kawie Zimbabwe AA Plus nadaliśmy nazwę Drogocenne Ziarna ?

Ponieważ w Zimbabwe, kraju znanym z ogromnej inflacji, a każde z ziaren uprawianej tam kawy jest na wagę złota. Nie tylko dlatego, że w przeciwieństwie do banknotów z kilkunastoma zerami, one są wartością samą w sobie. Przede wszystkim z racji tego, że każde ziaren to swoista kapsułka fenomenalnych smaków i cudownych aromatów.

Spróbuj też ziarnistej kawy Zimbabwe AA Plus.

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: zrównoważona
Aromat: skórka pomarańczy, mandarynki, czarne porzeczki
Smak: delikatny, winny posmak
Plantacja/Region: Zimbabwe
Body: pełne, duże
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Kawy w Malawi zaczęto oprawiać od 1980 roku. Ten krótki okres czasu wystarczył, a by w tak świetnych warunkach klimatycznych i geograficznych uzyskać kawę o tak wysokiej jakości. Malawi AA Plus jeszcze do niedawna była mało znana na rynku koneserów kawy. Dopiero od niedawna zaczęto doceniać jej walory smakowe i aromatyczne.
23,06 zł /250g
Kawa mielona Burundi Washed AA jest jedną z najpopularniejszych kaw pochodzenia wschodnioafrykańskiego. Jej głębia smaków owocowych i niezwykła delikatność powoduje, że chce się nią delektować bez przerwy...
19,99 zł /250g
Cała historia kawy zaczęła się właśnie tu, w Etiopii. Dlatego nazwa "smak pierwotny" doskonale pasuje do tego gatunku. Od wieków uprawiana w ten sam sposób. Naprawdę warto się pokusić.
18,99 zł /250g
Totalnie pociągający i jedwabisty smak, idealnie na rozbudzenie zmysłów. Arabica, którą musisz spróbować.
19,99 zł /250g
Afrykańska kawa arabica pochodząca z regionu niezwykłego jeziora Kivu, leżącego w samym sercu Afryki, na zboczach gór, o wysokości do 1500m n.p.m. to wymarzone miejsce dla kawy. Z takiego właśnie miejsca pochodzi poszukiwana kawa Kivu.
17,12 zł /250g