Bogactwo Kaw

Kolumbia Buscador | Arabica | Kawa ziarnista

Specyfikacja

 • Profil palenia:

  średnie

 • Rodzaj:

  ziarnista 100% arabica

 • Gatunek kawy:

  100% arabica

 • Moc:

  średnia

Cena

20,99 zł

Waga produktu

Kolumbia Buscador | Arabica | Kawa ziarnista

 • Kolumbia Excelso EP El Buscador De Tolima – kawa ziarnista

  Gorące ziemie Kolumbii to tereny, na których wyrasta wyłącznie kawa wysokiej jakości. Mieszkańcy tego kraju są specjalistami uprawiania kawy, a sama Kolubmia to 3. największy na świecie importer i producent kawy Arabica. W palarni Bogactwokaw sami wypalamy i ziarna, by dostarczyć świeżą kawę wprost do Twoich rąk.

  Świeżo palona Kolumbia Excelso EP El Buscador De Tolima

  Kawa ta pochodzi z regionu Tolima, położonego w zachodniej części Kolumbii. Plantacje kawy znajdują się w miejscowości Plandas, znanej na całym świecie z upraw, które dają ziarna wysokiej jakości. Mieszkańcy regionu Tolima byli poszkodowani przez różnorakie wydarzenia – w XX wieku Tolima dążyła do ustabilizowania sytuacji wewnętrznej. Dlatego właściciele upraw przez wiele lat pozyskiwali zaufanie mieszkańców. Ostatecznie zarówno sami mieszkańcy, jak i właściciele upraw znaleźli wspólny język i wszyscy czerpią korzyści z upraw kawy. Dziś uprawy krzewów kawowca stanowią aż 16% sektora gospodarczego Kolumbii. Możemy być pewni, że wybierając kolumbijską kawę z regionu Tolima, stawiamy na ekologiczność, transakcje fair trade i wysoką jakość ziaren.

  Kawa z gorących ziem Kolumbii

  Kolumbia Excelso EP El Buscador De Tolima to kawa o łagodnym i subtelnym bukiecie smakowym. Wyjątkowe, orzeźwiające nuty cytryny łączą się z wyczuwalnym posmakiem mandarynek i prażonych migdałów. Ten smak i aromat zyskują na głębi dzięki specjalnej metodzie obróbki, czyli metodzie washed. Najpierw owoce kawowca są rozdzielane na łupinę i ziarno. Następnie odseparowuje się resztki miąższu i fermentuje ziarna, aby móc je wysuszyć i uzyskać najlepsze ziarna. Wszystko to jest przeprowadzane z wykorzystaniem dużych ilości wody. Wulkaniczne gleby pozwalają na wyrośnięcie dorodnych i soczystych owoców, których smak jest podkreślany dzięki specjalistycznej obróbce metodą washed. Wybierając kawę Kolumbia Excelso EP El Buscador De Tolima, stawiasz na doskonale zbalansowany smak i aromat. Skorzystaj z naszej oferty świeżo palonej kawy!