Panama Hacienda Esmeralda Geisha | Arabica | Kawa ziarnista

Body: jedwabiste
Profil palenia: średni
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek kawy: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: lekka, owocowa
Aromat: intensywny; złożone nuty kwiatowe: lawenda, lilia
Smak: mandarynka, miód, przyprawa cynamonowa
Plantacja/Region: Boquete
247,54 zł
*
Dostępność
Wyślemy w 1-2 dni robocze
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

Panama Hacienda La Esmeralda

Pozwól sobie na chwilę niezwykłego doznania – wypróbuj kawę Panama Hacienda La Esmeralda. Te niezwykłe ziarna, które znajdziesz w asortymencie Bogactwa Kaw, dostępne są w odmianie ziaren Geisha. Ta wyjątkowa kawa, która przywędrowała do Panamy z samej Etiopii, niesie w swoich ziarnach wieloletnią tradycję picia kawy.

Hacienda La Esmeralda Geisha – niepowtarzalny smak

Ojczyzną ziaren Geisha są gorące ziemie Etiopii. Początkowo ci, którzy zajmowali się uprawą kawy, uważali ten rodzaj krzewu za wyjątkowo wrażliwy i trudny w uprawie. Jednak z czasem kawę Geisha zaczęto przesadzać z Etiopii na inne ziemie. W ten sposób w wieku XX, kawa Panama Hacienda La Esmeralda Geisha przywędrowała do Panamy. Stało się to w latach 90. XX wieku. To niezwykły rodzaj kawy Arabika, który od czasu rozpoczęcia upraw w Panamie zyskał popularność na całym świecie. Dziś kawa ta jest uprawiana przez rodzinną firmę Hacienda La Esmeralda – stąd pochodzi również charakterystyczna nazwa kawy. Właścicielami upraw kawy Hacienda La Esmeralda jest rodzina Peterson: prawdziwi pasjonaci picia i uprawiania tych wyjątkowych krzewów.

Panama Hacienda La Esmeralda – owocowe i kwiatowe nuty

Wyjątkowa kawa Panama Hacienda La Esmeralda Geisha jest uprawiana na wysokości 1600 do 1800 m.n.p.m. To właśnie specyficzne warunki upraw w górach Boquete sprawiają, że kawa ma odświeżający, cytrusowy aromat z wyczuwalnymi nutami kwiatowymi i owocowymi. Kwiatowa dominanta smaku Panama Hacienda La Esmeralda na długo pozostanie w Twojej pamięci. Złożony i wielowarstwowy smak kawy Hacienda La Esmeralda Geisha zaspokoi zarówno oczekiwania tradycyjnych, wytrawnych kawoszy, jak i ciekawość tych, którzy poszukują nowych doznań.  Wyczuwalna obecność mango, a także delikatnych nut cukru trzcinowego i marakuji, składają się na szczególny smak i aromat kawy Hacienda La Esmeralda Geisha.

Kawa Hacienda La Esmeralda Geisha obrabiana jest zarówno metodą „natural”, gdzie zebrane ziarna są rozkładane na płaskiej powierzchni i pozostawiane do wyschnięcia, jak i metodą „washed” – tu z pomocą wody selekcjonuje się najlepsze ziarna. Panama Hacienda La Esmeralda Geisha doskonale nadaje się do parzenia metodami przelewowymi czy zaparzania we French Pressie.

Wybierz wyjątkowe ziarna kawy Panama Hacienda La Esmeralda Geisha i ciesz się owocowymi nutami smaku.

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Bestsellery

Polecane kawy

Ostatnio oglądane produkty