Papua Nowa Gwinea Peaberry | Arabica | Kawa mielona

Jeśli interesujący dla kawy jest posmak ziołowy, to Peaberry będzie doskonałym wyborem. Wolno dojrzewające ziarna posiadają niesamowite właściwości. Warto spróbować!
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
25,63

Co wyróżnia kawę mieloną Papua Nowa Gwinea Peaberry ?

Kawę Papua Nowa Gwinea Peaberry uprawiana jest w posiadłości Kigabah, która znajduje się w Banz w prowincji Western Highlands. Uprawa mająca tak przebogate wartości odżywcze musi odzwierciedlać to nie tylko w smaku, ale także w aromacie. Rośnie na wysokości 1520m n.p.m. Na tej wysokości owoce kawowca mają możliwość powolnego dojrzewania, a za tym idzie bogaty profil smakowy.

 

Musisz mieć tę kawę mieloną, jeśli...

 - intryguje Cię smak kawy o delikatnie ziołowym posmaku;
 - intryguje Cię by zasmakować kawę z Nowej Gwinei;
 - przyciąga Cię tajemnicza nazwa: Peaberry;
 - lubisz kawę, która świetnie odnajdzie się w ekspresie przelewowym jak i ciśnieniowym

 

Gdzie rośnie kawa mielona Papua Nowa Gwinea Peaberry ?

Krzewy kawowca Peaberry uprawiane są na żyznych glebach wulkanicznych rosnących na wysokości 1520 – 1600 m n.p.m. Uprawiana tam kawa ma cechy kawy naturalnej, gdyż wysokość na jakiej rośnie uniemożliwia człowiekowi jakąkolwiek ingerencję. Ziarna pochodzące z takich upraw mają zróżnicowaną jakość. Jednak najlepsze ziarna to te klasy AA i A, które są wyjątkowo poszukiwane na rynkach światowych.

 

Jak powstaje kawa arabica Papua Nowa Gwinea Peaberry ?

Kawa z przedrostkiem Peaberry oznacza kształt ziarna, które wyglądem przypomina groch lub perłę. Ziarno jest naturalnie uformowane pojedynczo, zamiast dwóch przylegających do siebie części. Ziarno Peaberry jest bardziej zwarte i gładsze. Kawa którą otrzymujemy po zaparzeniu tych ziaren jest wyrazista i pełna w smaku, a także o większej wyczuwalności słodyczy. 

 

Co zawiera filiżanka kawy ziarnistej Papua Nowa Gwinea Peaberry ?

Po skosztowaniu kawy Papua Nowa Gwinea Peaberry  możesz spodziewać się bogatego, słodkiego i nieco zielnego smaku, który uzupełnia złożony profil aromatyczny. Kawa jest delikatna w smaku i zawiera 100% ziaren arabiki. Mielenie kawy następuje bezpośrednio przed realizacją zamówienia.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: średnia
Aromat: owocowy, lekkie nuty dymne
Smak: cierpkawy smak, długie słodkie zakończenie
Plantacja/Region: dolina waghi w western highlands.
Body: pełne
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Wyjątkowo żyzna gleba, obfite opady deszczu i klimat, w którym krzewy rosną jak na drożdżach. Tyle potrzeba, by stworzyć produkt, który będzie sennym marzeniem każdego kawosza.
30,99 zł /250g
Brazil Yellow Burbon jest jedną z ciekawszych kaw Ameryki Południowej. Żółte ziarno kawy nie jest zbyt popularne, ale smak i aromat jakimi może się pochwalić ten gatunek mówi sam za siebie.
19,99 zł /250g
Powszechnie uważa się, że najcenniejszym darem ziemi są brylanty. Nie jest to do końca prawda. O ile brylanty rodzą się w głębi naszej planety, o tyle ten brylant jest ciemnoczekoladowy i rodzi się na jej powierzchni. Czy słusznie nazwany został Aromatycznym brylantem? Przekonajcie się sami.
20,99 zł /250g
Jedna z najbardziej znanych egzotycznych kaw, dostępnych na europejskim rynku. Sama Papua Nowa Gwinea, to symbol egzotyki. Podobnie kawy - aromat i smak niespotykany. Warto spróbować....
25,63 zł /250g