Panama Boquete SHB. Kawa mielona Arabica z Panamy. Sklep internetowy z kawą: Bogactwokaw.pl oferuje doskonałą kawę mieloną Panama Boquete SHB. Najwyższa jakość świeżo palonej kawy.
 

Panama Boquete SHB | Arabica | Kawa mielona

Panama to nie tylko znany na świecie kanał, to przede wszystkim piękne plaże, wyżyny i góry. Wiecznie zielone lasy, oraz... kawa. I to jaka kawa... Zapraszamy do degustacji kawy mielonej prosto z Panamy.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
28,99

Dlaczego kawie Panama Boquete SHB nadaliśmy nazwę Brama kawowego raju ?

W tym przypadku kierowaliśmy się geografią. Panama kojarzona jest powszechnie z Kanałem Panamskim – miejscem, które pozwala statkom przepłynąć z Oceanu Atlantyckiego na Pacyfik lub odwrotnie. Jest więc swego rodzaju bramą, za którą rozpościera się zupełnie inny świat. Smakując kawę mieloną Panama Boquete SHB stajemy w bardzo podobnej sytuacji: z każdym jej łykiem wkraczamy głębiej i dalej do kawowego raju...

 

Dlaczego warto kupić tę kawę mieloną ?

 - bo ten prawdziwy rarytas na naszym rynku zaskoczy Cię cytrusowym orzeźwieniem, po którym przyjdzie kolej na inne, równie intrygujące nuty smakowe i zapachowe;
 - bo posmak drewna cedrowego czyni ją napojem, obok którego nie sposób przejść obojętnie;
 - bo niska kwasowość i delikatność wprost zapraszają do skosztowania rozkoszy rodem z kawowego raju;

 

Gdzie rośnie kawa mielona Panama Boquete SHB ?

Panama to niewielkie, lecz strategicznie niezwykle ważne państwo w Ameryce Środkowej. Wszystko przez słynny Kanał Panamski, który stanowi swego rodzaju „bramę” wjazdową dla tych, którzy chcą wypłynąć na szerokie wody Oceanu Spokojnego. Prezentowana kawa uprawiana jest na zboczach doliny Boquete, w pobliżu największego panamskiego wulkanu. Sąsiedztwo to sprawia, że plantacje mogą bez przeszkód czerpać z niezwykłego bogactwa składników odżywczych zawartych w glebie powulkanicznej.
Skrót SHB ukryty w nazwie tego gatunku kawy oznacza, że krzewy uprawiane są na wysokości co najmniej 1500 metrów nad poziomem morza, na terenach pozbawionych zanieczyszczeń. Sama uprawa odbywa się w niewielkich gospodarstwach położonych w górach.

 

Jak powstaje kawa arabica Panama Boquete SHB ?

Kawa panamska, z uwagi na niewielką produkcję, stanowi spory rarytas na rynku. Panamczycy postawili tutaj zdecydowanie na jakość, a nie ilość. Wszystkie gatunki kaw panamskich po zebraniu poddawane są obróbce metodą na mokro. Pozwala ona na jeszcze większe podkreślenie walorów smakowych pozyskiwanego surowca.

 

Co zawiera filiżanka kawy mielonej Panama Boquete SHB ?

Kawa Panama Boquete SHB jest powszechnie uznawana za jedną z najlepszych kaw świata. Gorące, równikowe słońce, wulkaniczna gleba i obfite, ciepłe deszcze – tak wygląda przepis na prawdziwą kawową ucztę. Filiżanka tej kawy ziarnistej będzie uwodzić swoją delikatnością w smaku i zaskakiwać pełną mocą kofeiny. I ten cudowny, fantastyczny cytrusowy posmak, który długo nie daje o sobie zapomnieć...

Spróbuj też ziarnistej kawy Panama Boquete SHB.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: średnia
Aromat: nuty kwiatowe, karmel
Smak: wyrażny smak, wyczywalny karmel, czekolada
Plantacja/Region: wschodnie obrzeże wulkanu Baru
Body: średnie
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Panama to nie tylko znany na świecie kanał, to przede wszystkim piękne plaże, wyżyny i góry. Wiecznie zielone lasy, oraz... kawa. I to jaka kawa... Zapraszamy do degustacji kawy prosto z Panamy.
28,99 zł /250g
Słodkowodne jezioro Tanganika z lazurową wodą i klimat afrykański tworzą idealne warunki do uprawy kawy. Zmysłowa goryczka z delikatną nuta orzechową to symbol tej niezwykle delikatnej kawy. Spróbuj!
25,63 zł /250g
Bardzo aromatyczna, lekko kwaskowata i niezbyt mocna kawa pochodząca znad Pacyfiku. Czystość powietrza, naturalny proces uprawy, idealny klimat i liczne, wulkaniczne wzgórza. To wszystko sprawia, że Salwadorska kawa mielona SHB jest tak wyśmienita. Warto spróbować.
17,35 zł /250g
Kostaryka to więcej lazurowego morza, niż lądu. Obłędne plaże, ciepła woda oraz wspaniałe góry. Wśród tych wspaniałości dolina Tarrazu. Co kryje? Proponujemy sprawdzić na własnym podniebieniu.
19,99 zł /250g
Podczas uprawy tego gatunku kawy w Zambii, najważniejszym aspektem jest dążenie do perfekcji. Dlatego wyróżniona trzema "A" zambijska kawa to rarytas nie tylko na rynku europejskim.
28,70 zł /250g