Kawa Panama Boquete SHB 250g | Kawa Panama Boquete SHB 500g | Kawa ziarnista arabica z Panamy. Gwarantowana jakość kawy. Kawy panamskie w sklepie internetowym z kawą.
 

Panama Boquete SHB | Arabica | Kawa ziarnista

Panama to nie tylko znany na świecie kanał, to przede wszystkim piękne plaże, wyżyny i góry. Wiecznie zielone lasy, oraz... kawa. I to jaka kawa... Zapraszamy do degustacji kawy prosto z Panamy.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
28,99

Co wyróżnia kawę Panama Boquete SHB ?

Wyobraź sobie tropikalną „dolinę kwiatów i wiecznej wiosny”. A w niej krzewy kawowe, które nie mogą się doczekać czasu zbiorów. Tak właśnie wygląda Boquete – dolina oplatająca największy wulkan Panamy...

 

Musisz mieć tę kawę arabica, jeśli...

 - szukasz czegoś niezwykle rzadkiego, prawdziwego rarytasu na prezent;
 - masz ochotę na cytrusowe orzeźwienie, które na długo pozostaje w ustach;
 - lubisz kawy ziarniste łagodne, delikatne, nisko kwaskowate i świetnie zrównoważone;
 - nie opuszcza Cię myśl o wyprawie do tropikalnej krainy kwiatów, owoców, karmelu i migdałów;
 - zastanawiasz się, jaki naprawdę jest posmak drewna cedrowego.

 

Gdzie rośnie kawa Panama Boquete SHB ?

Panama to niewielkie, lecz strategicznie niezwykle ważne państwo w Ameryce Środkowej. Wszystko przez słynny Kanał Panamski, który stanowi swego rodzaju „bramę” wjazdową dla tych, którzy chcą wypłynąć na szerokie wody Oceanu Spokojnego. Prezentowana kawa uprawiana jest na zboczach doliny Boquete, w pobliżu największego panamskiego wulkanu. Sąsiedztwo to sprawia, że plantacje mogą bez przeszkód czerpać z niezwykłego bogactwa składników odżywczych zawartych w glebie powulkanicznej.
Skrót SHB ukryty w nazwie tego gatunku kawy oznacza, że krzewy uprawiane są na wysokości co najmniej 1500 metrów nad poziomem morza, na terenach pozbawionych zanieczyszczeń. Sama uprawa odbywa się w niewielkich gospodarstwach położonych w górach.

 

Jak powstaje kawa arabica Panama Boquete SHB ?

Kawa panamska, z uwagi na niewielką produkcję, stanowi spory rarytas na rynku. Panamczycy postawili tutaj zdecydowanie na jakość, a nie ilość. Wszystkie gatunki kaw panamskich po zebraniu poddawane są obróbce metodą na mokro. Pozwala ona na jeszcze większe podkreślenie walorów smakowych pozyskiwanego surowca.

 

Co zawiera filiżanka kawy ziarnistej Panama Boquete SHB ?

Kawa Panama Boquete SHB jest powszechnie uznawana za jedną z najlepszych kaw świata. Gorące, równikowe słońce, wulkaniczna gleba i obfite, ciepłe deszcze – tak wygląda przepis na prawdziwą kawową ucztę. Filiżanka tej kawy ziarnistej będzie uwodzić swoją delikatnością w smaku i zaskakiwać pełną mocą kofeiny. I ten cudowny, fantastyczny cytrusowy posmak, który długo nie daje o sobie zapomnieć...


 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: średnia
Aromat: nuty kwiatowe, karmel
Smak: wyrażny smak, wyczywalny karmel, czekolada
Plantacja/Region: wschodnie obrzeże wulkanu Baru
Body: średnie
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Gwatemalska arabica SHB to gwarancja doskonałej kawy. Uprawiana na zboczach wulkanicznych wzniesień, co najmniej 1600 m n.p.m., zbierana ręcznie i sortowana metodą na mokro. Warto sprawdzić, czy ten smak i aromat potrafią uwieść konesera kawy...
16,30 zł /250g
Kawa ta uprawiana jest w kostarykańskiej dolinie Tarrazu, charakteryzuje się indywidualnym zapachem i aromatem.
19,99 zł /250g
Totalnie pociągający i jedwabisty smak, idealnie na rozbudzenie zmysłów. Arabica, którą musisz spróbować.
19,99 zł /250g
Kawa Etiopia Yirgacheffe Grade 2 jest najbardziej znaną i doceniana kawą arabica pochodzącą z Etiopii. Koneserzy kawy zgodnie uznali, ze region w prowincji Sidamo, nieopodal miasta Yirgacheffe to najlepsze miejsce do uprawy kawowców. Naprawdę warto spróbować jej smak i poczuć aromat.
23,99 zł /250g
Jedna z najbardziej znanych egzotycznych kaw, dostępnych na europejskim rynku. Sama Papua Nowa Gwinea, to symbol egzotyki. Podobnie kawy - aromat i smak niespotykany. Warto spróbować....
25,63 zł /250g