Columbia Buscador | Arabica | Kawa mielona

Profil palenia: średni
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek kawy: 100% arabica
Moc: średnia
20,99 zł
*
*
Dostępność
Wyślemy w 1-2 dni robocze
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

Columbia Excelso EP El Buscador De Tolima – kawa mielona

Gorące ziemie Kolumbii to tereny, na których wyrasta wyłącznie kawa wysokiej jakości. Mieszkańcy tego kraju są specjalistami uprawiania kawy, a sama Kolubmia to 3. największy na świecie importer i producent kawy Arabika. W Cafe Cubo sami wypalamy i mielimy ziarna, by dostarczyć świeżą kawę wprost do Twoich rąk.

Świeżo mielona Columbia Excelso EP El Buscador De Tolima

Kawa ta pochodzi z regionu Tolima, położonego w zachodniej części Kolumbii. Plantacje kawy znajdują się w miejscowości Plandas, znanej na całym świecie z upraw, które dają ziarna wysokiej jakości. Mieszkańcy regionu Tolima byli poszkodowani przez różnorakie wydarzenia – w XX wieku Tolima dążyła do ustabilizowania sytuacji wewnętrznej. Dlatego właściciele upraw przez wiele lat pozyskiwali zaufanie mieszkańców. Ostatecznie zarówno sami mieszkańcy, jak i właściciele upraw znaleźli wspólny język i wszyscy czerpią korzyści z upraw kawy. Dziś uprawy krzewów kawowca stanowią aż 16% sektora gospodarczego Kolumbii. Możemy być pewni, że wybierając kolumbijską kawę z regionu Tolima, stawiamy na ekologiczność, transakcje fair trade i wysoką jakość ziaren.

Kawa mielona z gorących ziem Kolumbii

Colombia Excelso EP El Buscador De Tolima to kawa o łagodnym i subtelnym bukiecie smakowym. Wyjątkowe, orzeźwiające nuty cytryny łączą się z wyczuwalnym posmakiem mandarynek i prażonych migdałów. Ten smak i aromat zyskują na głębi dzięki specjalnej metodzie obróbki, czyli metodzie washed. Najpierw owoce kawowca są rozdzielane na łupinę i ziarno. Następnie odseparowuje się resztki miąższu i fermentuje ziarna, aby móc je wysuszyć i uzyskać najlepsze ziarna. Wszystko to jest przeprowadzane z wykorzystaniem dużych ilości wody. Wulkaniczne gleby pozwalają na wyrośnięcie dorodnych i soczystych owoców, których smak jest podkreślany dzięki specjalistycznej obróbce metodą washed. Wybierając kawę Colombia Excelso EP El Buscador De Tolima, stawiasz na doskonale zbalansowany smak i aromat. Skorzystaj z naszej oferty świeżo mielonej kawy!

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Bestsellery

Polecane kawy

Ostatnio oglądane produkty