Kawa Jawa Blawan AWP 1 | kawa ziarnista 100% arabica z wulkanicznej wyspy Jawa. Przedstawicielka kawy jawajskiej. Gwarancja świeżości i aromatu świeżo palonych ziaren.
 

Jawa Blawan AWP 1 | Arabica | Kawa ziarnista

Jawa to jedna z najgęściej zaludnionych wysp świata, a większość mieszkańców utrzymuje się z rolnictwa. Na wulkanicznych wyżynach, przy doskonałym, stałym, ciepłym i wilgotnym klimacie rosną doskonałe drzewka kawowe. Oto Kawy jawajskie...
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
20,42

Co wyróżnia kawę Jawa Blawan AWP 1 ?

Przez niemal 100 lat słowo jawa w wielu krajach świata było synonimem kawy. Wulkaniczna wyspa do dziś rodzi wyjątkowe owoce. Każda filiżanka tamtejszej kawy to prawdziwa erupcja smaków i aromatów...

 

Musisz mieć tę kawę arabica, jeśli...

 - w kawie lubisz wyraziste, jędrne akcenty suszonych śliwek i innych suszonych owoców;
 - masz ochotę na idealnie wyważone espresso, w którym aromat, goryczka i kwaskowość tworzą idealną symbiozę;
 - cenisz kawę ziarnistą o łagodnym, uroczo słodkim posmaku;
 - lubisz ziarna arabiki pochodzące z niezwykłych, tętniących egzotyką regionów świata;
 - ochota na prawdziwą kawę wzbiera w Tobie niczym lawa w wulkanie przed erupcją.

 

Gdzie rośnie kawa Java Blawan AWP 1 ?

Pierwsze sadzonki kawowca pojawiły się na wyspie Jawa około 320 lat temu. W tym okresie wyspa ta była własnością Holendrów. Przez niemal 100 lat termin jawa był synonimem kawy. Było by tak prawdopodobnie do dziś, gdyby epidemia chorób niszczących te delikatne rośliny, która w praktyce zniszczyła cały tamtejszy przemysł kawowy. Obecnie, dzięki staraniom władz Indonezji, kraj powoli wraca do ekstraklasy producentów kawy. Uprawiana jest ona między innymi na plantacji Blawan, która rozciąga się na ponad dwóch tysiącach hektarów, na wysokości między 1000 a 2000 m n.p.m. Co ciekawe, na plantacji do dziś używane są urządzenia wprowadzone niegdyś przez Holendrów.

 

Jak powstaje kawa arabica Jawa Blawan AWP 1 ?

Po zebraniu ziaren poddawane są one wielogodzinnej fermentacji, a następnie suszeniu, które trwa nawet grubo ponad tydzień. Efekt jest zaskakujący i zdumiewający: wśród całego bogactwa smaków, na czoło wybijają się nuty owoców suszonych, w tym przede wszystkim suszonych śliwek.

 

Co zawiera filiżanka kawy ziarnistej Jawa Blawan AWP 1 ?

Nietypowe metody obróbki ziaren mają niebagatelny wpływ na wyjątkowość tego gatunku kawy. Jeśli lubisz kawę świetnie wyważoną, a przy tym nietuzinkową i wyróżniającą się wyrazistym smakiem suszonych śliwek – Jawa Blawan bez wątpienia spełni Twoje oczekiwania. A jeśli dodatkowo szukasz w sklepach internetowych z kawą produktów pochodzących niemalże z końca świata – nie zastanawiaj się dłużej. Kawa z wulkanicznej wyspy czeka na Ciebie !

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: ziarnista 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: mocna
Kwasowatość: Acidity: (kwasowość): umiarkowana
Aromat: świeże przyprawy, ciemna czekolada
Smak: nuty czekolady i przypraw
Plantacja/Region: kawah
Body: średnie