Honduras Wuri Tagu | Arabica | Kawa mielona

Profil palenia: średni
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek kawy: 100% arabica
Moc: średnia
17,84 zł
*
*
Dostępność
Wyślemy w 1-2 dni robocze
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

Honduras SHG Wuri Tagu  - kawa mielona

Honduras to jeden z bardziej istotnych producentów i importerów kawy. Podobnie jak Nikaragua, Gwatemala i inne kraje Ameryki Łacińskiej, właściciele upraw w Hondurasie szczycą się wieloletnią tradycją uprawiania i obróbki kawy. W naszym asortymencie znajdziesz świeżo mieloną kawę Honduras SHG Wuri Tagu.

Świeżo mielona Honduras SHG Wuri Tagu

Honduras specjalizuje się w uprawie rodzajów kawy Arabika i Robusta. Pierwsze ziarna przywędrowały do Hondurasu wraz z przybyciem Europejczyków pod koniec XVIII wieku. Wtedy mieszkańcy Hondurasu zaciekawili się wyjątkowym napojem o kuszącym aromacie. Rozpoczęto więc eksport sadzonek, z których powstały wielkie uprawy krzewów kawowca. Warunki klimatyczne Hondurasu są niezwykle sprzyjające dla odpowiedniego wzrostu krzewów, dzięki czemu właściciele upraw pozyskują owoce wysokiej jakości. Wiedza wynikająca z tradycji i bogate doświadczenie pozwalają im na kontrolowanie procesu zbierania owoców i obróbki ziaren. Kawy pochodzące z Hondurasu cieszą się renomą na całym świecie. Obecnie Honduras jest 7. największym importerem kawy.

Wyjątkowa kawa Honduras SHG Wuri Tagu

Kawa Wuri Tagu SHG jest uprawiana na dużych wysokościach. Stąd właśnie oznaczenie SHG, czyli strictly high grown, które dosłownie odnosi się do wysokości umiejscowienia upraw. Aby otrzymać oznaczenie SHG, krzewy kawowca muszą na wysokości minimum 1200 m n.p.m. Chociaż taka lokalizacja wymaga szczególnej uwagi, uprawianie kawy na zboczach gór jest niezwykle korzystne – krzewy pobierają wszystkie niezbędne składniki z żyznej, wulkanicznej gleby. Kawa Honduras SHG Wuri Tagu zachwyci Cię wyjątkowo dobrze zbalansowanym, lekkim body i delikatnej kwaskowatości. To świetna propozycja dla każdego, kto szuka mielonej kawy o subtelnym smaku i aromacie. W kawie Honduras SHG Wuri Tagu odkryjesz nuty karmelowego posmaku i kwiatowego aromatu. Filiżanka Honduras SHG Wuri Tagu to orzeźwiający napój o głębokim i pełnym bukiecie smakowym. Skorzystaj z naszej oferty i wybierz kawę mieloną z Hondurasu!

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Bestsellery

Polecane kawy

Ostatnio oglądane produkty