Ethiopia Bonga Forest BIO | Arabica | Kawa mielona

Body: średnie
Profil palenia: średni
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek kawy: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: łagodna
Aromat: tytoń, nuty drzewne
Smak: delikatny, kwiatowy, owocowy
Plantacja/Region: Kaffa
25,19 zł
*
*
Koszt dostawy
9,99 PLN
Stałe rabaty
dla stałych klientów
Gwarancja świeżości
kawa świeżo palona

Ethiopia Bonga Forest

Etiopia to jeden z najstarszych producentów i eksporterów kawy. Początki tamtejszych upraw sięgają XVI wieku – przez setki lat Etiopia wypracowała bogatą i mądrą tradycję uprawiania kawy, z której korzystają producenci na całym świecie. Dziś metody uprawy i zbioru są bardzo zbliżone do tradycyjnych. Etiopczycy skłaniają się ku naturalnym i organicznym sposobom. W naszym asortymencie znajdziesz wyjątkową mieloną kawę Ethiopia Bonga Forest.

Mielone ziarna Ethiopii Bonga Forest

Oferowana przez nas kawa pochodzi z lasów regionu Bonga w południowo-zachodniej Etiopii. W pobliżu znajduje się rezerwat przyrodniczy Kafa. Region ten posiada doskonałe warunki atmosferyczne i geograficzne, dzięki którym Etiopczycy otrzymują bujne i gęste krzewy kawowca. Klimat tamtych terenów Etiopii jest nazywany tropikalno-monsunowym. Oznacza to, że występują bardzo wysokie temperatury i intensywne pory deszczowe, w postaci monsunów. Dzięki takim warunkom krzewy kawowca mają zapewniony odpowiedni poziom nawodnienia, a także nasłonecznienie sprzyjające ich wzrostowi.

Wyjątkowa kawa Ethiopia Bonga Forest

Etiopska kawa z lasów regionu Bonga to odmiana Heirloom, pozyskiwana ze starych roślin uprawnych. W ten sposób osoby opiekujące się uprawami kawy otrzymują ziarna wysokiej jakości. Kawa ta jest poddawana obróbce metodą fully washed, czyli z wykorzystaniem dużych ilości wody. Początkowo oddziela się łupiny i miąższ od ziaren, a następnie ziarna są fermentowane w specjalnych basenach z wodą. Ostatni etap procesu fully washed to suszenie ziaren. Następnie są one poddawane starannej selekcji i eksportowane. W Cafe Cubo wybieramy ziarna wyłącznie od zaufanych producentów i mielimy samodzielnie, by zagwarantować Ci najlepszy możliwy smak kawy. Kawa Ethiopia Bonga Forest to organiczne ziarna o głębokim smaku i kuszącym aromacie. Filiżanka tej kawy to doskonały sposób na to, by rozpocząć nowy dzień i zapewnić sobie zastrzyk energii. Skorzystaj z naszej oferty mielonych kaw i wybierz Ethiopię Bonga Forest!

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Bestsellery

Polecane kawy

Ostatnio oglądane produkty