Bogactwo Kaw

Archiwum blogu
RSS

Wpisy w blogu '2020' 'listopad'

Jeśli Black Friday to tylko z Black Coffee!

Zbliża się Czarny Piątek. Choć święto wywodzi się z odległych Stanów Zjednoczonych, od paru lat świetnie odnajduje się też w polskich realiach. I wcale nas to nie dziwi – promocje i ciekawe oferty nie znają granic. I to dosłownie! W związku z tym i my korzystamy z okazji na Black Friday. A jeśli już mowa o Black... bez czarnej kawy się nie obędzie!
Kawa na ławę – dlaczego warto zerknąć na ziarenka także w Czarny Piątek
Tego jednego dnia w roku możemy pozwolić sobie na zakupowe szaleństwo i złowić naprawdę okazałe produkty w maluteńkich cenach! Tu kocyk, tu wymarzona wieża, wygodny laptop i w zestawie kawa ziarnista 1 kg... w końcu przerwa w pracy idzie pod rękę z kawą ziarnistą do ekspresu!

To nie tylko doskonały smak, ale także należyte paliwo dla efektownych pomysłów i ich dziarskiej realizacji. Jeśli do tego spada cena za kilogram – grzechem byłoby nie skorzystać. Na szalone promocje szykuje się już kawa ziarnista Arabica oraz koleżanki tej jednej z popularnych odmian czarnego trunku. Na które ziarenka warto się zdecydować?
Kawa ziarnista – różne rodzaje dla różnych upodobań
Prawdziwy smakosz po jednym łyczku jest w stanie określić, czy w filiżance znajduje się Arabica, czy Robusta. To najpopularniejsze rodzaje kaw, które różnią się między sobą bogactwem smaku i aromatu. Arabica to głębia wyrazu, przy jednocześnie niewielkiej zawartości kofeiny. Robusta wzbogaca swoją mocą różnego rodzaju mieszanki kaw, które tworzone są w celu uzyskania oryginalnego i wyszukanego smaku oraz zapachu.

Najlepszy prezent na Święta

Najlepszy prezent na Święta? Sprawdź nasze kawowe propozycje!
Niebawem będziemy wybierać świąteczne drzewko i w pocie czoła wycinać kolejną porcję pierników. By uciec od świątecznej gonitwy i rozsmakować się w przygotowaniach do tego wyjątkowego czasu, temat najlepszych prezentów warto przemyśleć z wyprzedzeniem.
Prezent na Święta ze smakiem? Kawa ziarnista do ekspresu!
Pod choinką można znaleźć rzeczy mniej i bardziej wyszukane. Jeśli dobrze znamy osobę, którą chcemy obdarować – to już połowa sukcesu. Często jednak nie wiemy, co komuś sprawi przyjemność i wtedy zaczynają się schody. Wysokie!

Poza prezentami z gatunku „bezpieczne”, których naprawdę nie radzimy dawać (tak, chodzi o tę setną czapkę z pomponem lub skarpety z motywem świątecznym), mamy parę asów w rękawie.

Nasz absolutny numer jeden, jeśli chodzi o prezent na Święta, to oczywiście kawa ziarnista. Zaskoczenia nie było, prawda? Należy jednak zdecydować się na jej najlepsze odmiany, które znajdziecie TUTAJ.
Kawa ziarnista – dobra na wszystko!
Nie ma co ukrywać, większość z nas nowy dzień rozpoczyna od kubka z gorącą kawą. Jedni decydują się na jej doprawienie mlekiem, inni uważają, że to gwałt na dorodnym smaku. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczacie – dobra kawa ziarnista (1 kg na przykład) to ponad kilogram udanych poranków! Jej mocne strony?

Niepowtarzalny aromat – możemy rozkoszować się zapachem dojrzałego tytoniu, ożywczych drzewek cytrusowych, słodkich winogron czy suszonych moreli. Wszystko zależy od naszego zmysłu powonienia. Jeśli go posiadamy – kawa ziarnista do ekspresu będzie czymś więcej niż napojem o ciemnej barwie. To zapraszanie na wyprawę do odległych krain, gdzie ludzkie ręce z pieczołowitością zbierają najlepsze ziarenka, później z sercem i należytą starannością wypalają je i ubierają w wyszukany aromat. Ten smak jest wart dalekich podróży – nawet jedynie po zakamarkach naszej wyobraźni.
Smak z charakterem – który uzależniony jest między innymi od rodzaju kawy (najpopularniejsze rodzaje to kawa ziarnista Arabica i Robusta oraz tworzone na jej bazie mieszanki), jak również profilu jej palenia. Możemy pokusić się o delikatnie kwaskowy posmak lub jego wzniosłą wyrazistość, wybijającą się na pierwszy plan. Wszystko zależy od naszych preferencji – naprawdę jest w czym wybierać!
Kawa ziarnista do ekspresu na Święta – na jaką warto się zdecydować?
Najlepsze zostawiliśmy na koniec.

Czyli dwie propozycje kaw ziarnistych, które naprawdę z czystym sumieniem możecie pięknie zapakować i ofiarować bliskiej osobie na Święta.