Jawa Blawan AWP 1. Kawa mielona Arabica z Peru. Sklep internetowy z kawą: Bogactwokaw.pl oferuje doskonałą kawę mieloną Jawa Blawan AWP 1. Najwyższa jakość świeżo palonej kawy.
 

Jawa Blawan AWP 1 | Arabica | Kawa mielona

Doskonały klimat panujący na Jawie przez cały rok, oraz rolnicze korzenie ludności tam mieszkającej oddają w aromacie i smaku popularnej kawy Blawan. W wersji świeżo mielonej smakuje równie dobrze, jak jej ziarnisty odpowiednik.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
28,70

Dlaczego kawie Jawa Blawan AWP 1 nadaliśmy nazwę Erupcja smaków ?

Życie na Jawie (tej pisanej wielką literą) to tak naprawdę życie na bombie z opóźnionym zapłonem. Powodem są liczne wulkany, które raz po raz dają o sobie znać mieszkańcom tej niezwykle gęsto zaludnionej wyspy. Każdy łyk kawy Jawa Blawan to potężna erupcja smaków i aromatów, które z ogromną siłą atakują zmysły tych, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez filiżanki małej czarnej...

 

Dlaczego warto kupić tę kawę mieloną ?

 - bo warto przekonać się, jak niezwykle smakuje kawa z wyspy, którą natura obficie naszpikowała wulkanami;
 - bo idealne wyważenie to jeden z jej znaków rozpoznawczych;
 - bo śliwki i inne suszone owoce to coś, czego nie można zapomnieć i co pozostaje w ustach na długo po opróżnieniu filiżanki;

 

Gdzie rośnie kawa Jawa Blawan AWP 1 ?

W czasach, gdy wyspą Jawa zarządzali Holędrzy, a było to ponad trzy wieki temu na wyspie nie uprawiano kawy. Po prostu tamtejsza ludnośc nie miała kontaktu z innymi częściami świata i nie wiedziała kompletnie nic o trunku takim jak kawa. Dopiero gdy mobilni europejczycy przywieźli pierwsze sadzonki kawowca okazało się, że na tej wyspie panują idealne warunki do jej uprawy. Odtego czasu przez kolejne 100 lat termin "jawa" był synonimem kawy. Niestety, sztucznie wprowadzone rośliny do odizolowanego ekosystemu nie wytrzymały próby odporności i w zasadzie cała populacja kawowców została zniszczona przez epidemię. Obecnie, dzięki staraniom władz Indonezji, kraj powoli wraca do ekstraklasy producentów kawy. Uprawiana jest ona między innymi na plantacji Blawan, która rozciąga się na ponad dwóch tysiącach hektarów, na wysokości między 1000 a 2000 m n.p.m.

 

Jak powstaje kawa mielona arabica Jawa Blawan AWP 1 ?

Ciekawostką jest to, że zanim zebrane ziarna zostana poddane suszeniu, poddaje się je procesowi fermentacji, który to proces może trwać wiele godzin. Dopiero tak przygotowane ziarna kawy przechodzą proces suszenia. Uzyskany w ten sposób efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. W smaku kawy przebijaja się nuty owoców suszonych. Dlatego też kawa znajduje co raz to większe rzesze smakoszy.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: zrównoważona
Aromat: skórka pomarańczy, mandarynki, czarne porzeczki
Smak: delikatny, winny posmak
Plantacja/Region: Zimbabwe
Body: pełne, duże
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Kawa mielona Burundi Washed AA jest jedną z najpopularniejszych kaw pochodzenia wschodnioafrykańskiego. Jej głębia smaków owocowych i niezwykła delikatność powoduje, że chce się nią delektować bez przerwy...
19,99 zł /250g
Kawy w Malawi zaczęto oprawiać od 1980 roku. Ten krótki okres czasu wystarczył, a by w tak świetnych warunkach klimatycznych i geograficznych uzyskać kawę o tak wysokiej jakości. Malawi AA Plus jeszcze do niedawna była mało znana na rynku koneserów kawy. Dopiero od niedawna zaczęto doceniać jej walory smakowe i aromatyczne.
23,06 zł /250g
Powszechnie uważa się, że najcenniejszym darem ziemi są brylanty. Nie jest to do końca prawda. O ile brylanty rodzą się w głębi naszej planety, o tyle ten brylant jest ciemnoczekoladowy i rodzi się na jej powierzchni. Czy słusznie nazwany został Aromatycznym brylantem? Przekonajcie się sami.
20,99 zł /250g
Cała historia kawy zaczęła się właśnie tu, w Etiopii. Dlatego nazwa "smak pierwotny" doskonale pasuje do tego gatunku. Od wieków uprawiana w ten sam sposób. Naprawdę warto się pokusić.
18,99 zł /250g
Korona Indii to gwarancja ziaren, które przeszły niezwykle staranną i rygorystycznie przeprowadzaną selekcję. Taka procedura jest nieodzowna, jeśli produkt finalny ma zaspokoić wymagania nawet najbardziej wybrednych kawoszy. Dla wielu z nich atutem będzie niska zawartość kofeiny, dzięki której można cieszyć się smakiem kawy właściwie przez cały dzień. Natomiast z pewnością wszystkich uwiedzie czarująca gra, którą prowadzą tutaj ze sobą owoce i kwiaty, orzeski ziemne i miód, czy wreszcie gorzka czekolada ze słodkim karmelem...
18,99 zł /250g