India Monsooned Malabar AA. Kawa mielona Arabica z Indii. Sklep internetowy z kawą: Bogactwokaw.pl oferuje doskonałą kawę mieloną Indian Monsooned Malabar AA. Najwyższa jakość świeżo mielonej kawy.
 

India Monsooned Malabar AA | Arabica | Kawa mielona

Prezentowana kawa nie bez przyczyny została przez nas nazwana owocem wiatru. To właśnie za sprawą monsunów i przynoszonego przez nie deszczu i wilgotnego powietrza kawa ta zyskuje swój niepodrabialny i totalnie niepowtarzalny wygląd, smak i aromat. Obróbka ziaren jest czasochłonna, lecz jej efekty są zdumiewające: filiżanka kawy uwodzi nutami prażonych orzechów, karmelu oraz... tytoniu do nabijania fajek.
Dostępność: Wyślemy w 1-2 dni robocze
20,00

Dlaczego kawie India Monsooned Malabar AA nadaliśmy nazwę Owoc wiatru ?

Owoc Wiatru, ponieważ to właśnie wiatr rozdaje tutaj karty (albo jak kto woli – gra pierwsze skrzypce). Ziarna kawy wystawiane są na działanie monsunów: wilgoci i właśnie wiatru. Taki zaskakujący sposób obróbki sprawia jednak, że kawa ta nie ma sobie równych…

 

Dlaczego warto kupić tę kawę mieloną ?

 - bo to jedyna okazja, by spróbować kawy o aromacie tytoniu służącego do nabijania fajek;
 - bo ziemista nuta połączona z zapachem prażonych orzechów i karmelu to przepis na wyprawę do barwnej krainy Orientu;
 - bo dla prawdziwego konesera znajomość kawy monsunowanej to pozycja obowiązkowa na liście przyjemności;

 

Gdzie rośnie i jak powstaje kawa India Monsooned Malabar AA ?

Kawa na terenie Indii znana była już cztery wieki temu. Produkcja przemysłowa rozpoczęła się tam około 170 lat temu. Owoc Wiatru uprawiany jest w regionie Malabar, w południowo-zachodniej części kraju. Ziarna po zebraniu poddawane są zabiegowi monsunowania. Celem jest uzyskanie produktu zbliżonego do tego, jaki wytwarzano (nieco przypadkowo) w XIX stuleciu, kiedy to transporty kawy płynęły statkami do Europy, nasiąkając przy tym słoną morską wodą. Dziś proces ten odbywa się w specjalnie do tego celu wybudowanych magazynach, w których kawa intencjonalnie wystawiana jest na działanie wilgoci oraz wiatru.

 

Spróbuj też ziarnistej kawy India Monsooned Malabar AA.

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Specyfikacja
Rodzaj palenia kawy: średnie
Rodzaj: mielona 100% arabica
Gatunek: 100% arabica
Moc: średnia
Kwasowatość: zrównoważona
Aromat: skórka pomarańczy, mandarynki, czarne porzeczki
Smak: delikatny, winny posmak
Plantacja/Region: Zimbabwe
Body: pełne, duże
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Bardzo delikatna kawa brazylijska z wyczuwalna nutą owoców mango, cytrusów i melonów. Kawa arabica dla koneserów.
18,99 zł /250g
Kostaryka to więcej lazurowego morza, niż lądu. Obłędne plaże, ciepła woda oraz wspaniałe góry. Wśród tych wspaniałości dolina Tarrazu. Co kryje? Proponujemy sprawdzić na własnym podniebieniu.
19,99 zł /250g
Miejscem narodzin tej niezwykłej kawy jest region Sidamo w południowej części Etiopii. To tam panują bajeczne warunki do uprawy krzewów kawowca. Ta rosnąca na sporych wysokościach i ręcznie zbierana, a następnie myta kawa oferuje prawdziwie rajskie smaki i aromaty: zmysłową czekoladę, orzeźwiające cytryny, słodkie brzoskwinie, a wszystko to zanurzone w kąpieli przypraw korzennych i podlane nutą wytrawnego wina...
19,99 zł /250g
Podczas uprawy tego gatunku kawy w Zambii, najważniejszym aspektem jest dążenie do perfekcji. Dlatego wyróżniona trzema "A" zambijska kawa to rarytas nie tylko na rynku europejskim.
28,70 zł /250g
Kawy w Malawi zaczęto oprawiać od 1980 roku. Ten krótki okres czasu wystarczył, a by w tak świetnych warunkach klimatycznych i geograficznych uzyskać kawę o tak wysokiej jakości. Malawi AA Plus jeszcze do niedawna była mało znana na rynku koneserów kawy. Dopiero od niedawna zaczęto doceniać jej walory smakowe i aromatyczne.
23,06 zł /250g