Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawa ziarnista arabica

wtorek, 2 stycznia 2018

Kawa arbica ziarnista sprzedawana w naszym sklepie jest gatunkiem kawy, który potrzebuje sprzyjających warunków do swojego wzrostu. Jest wymagającą rośliną i trudną w uprawie. Często dotyka ją rdza kawowa, czyli choroba atakująca liście kawowca. Zaatakowanemu drzewku opadają liście, a owoce spadają zanim dojrzeją. Plantatorzy muszą włożyć dużo więcej pracy i uwagi, by w efekcie otrzymać dorodne ziarna arabiki.

Plantacje arabiki znajdują się na wysokości od 800 do 2200 m n.p.m. Na smak kawy niewątpliwe znaczenie mają także: sposób uprawy, temperatura powietrza w fazie wzrostu, jakość gleby, a także zawartość kofeiny w ziarnach. Ziarna arabiki są podłużne i płaskie, a ich kolor lekko zielonkawy. Kawa arabica jest klasyfikowana jako kawa szlachetniejsza od robusty. Jej cechą charakterystyczną jest łagodny i nieco gorzki smak, a także bogaty aromat. Zawiera znacznie mniej kofeiny od robusty. W ziarnach arabiki znajdziemy jej od 0,9 do 1,4%, natomiast w robuście dwa razy więcej.

Kawa arabica ziarnista

Kawa ziarnista arabica pakowana jest w atmosferze ochronnej. Dokładamy najwyższych starań, aby nie dopuścić do wietrzenia ziaren. To pozwala nam dostarczyć do Państwa najwyższej jakości produkt.

Pozostaw komentarz