Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawa robusta mielona

środa, 21 lutego 2018

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów  na świecie. Jest nie tylko źródłem energii, ale także idealnym napojem serwowanym przy codziennych spotkaniach w pracy czy kawiarni. Ziarna kawowca pierwszy raz odkryto w Etiopii. W pierwszym tysiącleciu p. n. e. gotowano je tam z dodatkiem soli i masła, jednak nie pochodziły one z uprawy lecz ze zbiorów dziko rosnących roślin. Uprawa kawy wymaga odpowiednich warunków klimatycznych. Odpowiednim klimatem do uprawy ziaren kawowca jest klimat równikowy, gdzie często występują opady. To tam rośnie najwięcej roślin z odmiany robusta. Uprawa robusty odbywa się tylko w rejonie 10 równoleżnika, na północ i południe od równika. Kawa ta zawiera znacznie więcej kofeiny. W filiżance robusty dostarczamy jej 330 mg, natomiast w arabice od 175 do 185 mg. Jeśli zależy nam na prawdziwym pobudzeniu, kawa robusta będzie dla nas idealnym  jego źródłem.

Wszystkie kawy dostępne w naszym sklepie mielimy tuż przed wysyłką. Kawa, która trafia w Państwa ręce jest aromatyczna, świeża i przyjemna w smaku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

 - Kawa robusta India Caapi - w cenie 17,90 zł
 - Kawa robusta India Monsooned - w cenie 26,99 zł
 - Kawa robusta India Cherry AA - w cenie 12,60 zł.

 

Pozostaw komentarz