Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawa arabica mielona

wtorek, 16 stycznia 2018

Gatunek Arabika jest kawą, która wymaga sprzyjających warunków do wzrostu. Jest rośliną bardzo trudną w uprawie. Napotykają ją różne choroby, między innymi rdza kawowa, która najczęściej atakuje liście kawowca. Zaatakowanemu drzewku opadają liście, a owoce spadają zanim dojrzeją. Plantatorzy muszą włożyć ogrom prac, by w efekcie otrzymać dorodne ziarna arabiki. Plantacje arabiki znajdują się na wysokości od 800 do 2200 m n.p.m. Na smak kawy składa się wiele czynników: sposób uprawy, temperatura powietrza w fazie wzrostu, jakość gleby, a także zawartość kofeiny w ziarnach. Ziarna arabiki są podłużne i płaskie, a ich kolor lekko zielonkawy. Arabika jest klasyfikowana jako kawa szlachetniejsza od robusty. Jej cechą charakterystyczną jest łagodny i nieco gorzki smak, a także bogaty aromat. Zawiera dużo mniej kofeiny od robusty. W ziarnach arabiki znajdziemy jej od 0,9 do 1,4%, natomiast w robuście dwa razy więcej.

Kawa Arabika jest mielona bezpośrednio przed sprzedażą. Każdy klient uzyska 100% satysfakcji z zakupionej u nas kawy mielonej najwyższej jakości.

Kawa arabica mielona najczęściej kupowana:

Pozostaw komentarz