Kawa ziarnista | Kawa arabica | Najlepsze kawy świata | Sklep internetowy z kawą. Szybka dostawa i niska cena. Satysfakcja smaku i aromatu kawy - gwarantowana. Kupuj pewnie i bezpiecznie.
 

Kawy Laosu

Laos jest niewielkim państewkiem położonym w południowo - wschodniej Azji, wciśniętym pomiędzy Wietnam, Kambodżę i Tajlandię. Północ kraju zdominowana jest przez liczne góry i wyżyny, ze szczytem Phou Bia sięgającym 2817m n.p.m. Tereny wyżynne i równinne to obszar żyznych gleb pochodzenia wulkanicznego, idealny teren pod uprawę kaw. Kawy w Laosie uprawiano już za czasów kolonialnych, wszak Laos był przez długie lata francuską kolonią. W Laosie panuje klimat monsunowy – od końca maja do końca października trwa pora gwałtownych deszczy tropikalnych, zaś od grudnia do kwietnia pora sucha z wysokimi temperaturami. Krótkie wiosna i jesień wypełniają czas pomiędzy tymi dwiema porami. Takie warunki muszą pozytywnie wpłynąć na smaki kawy Laosu.

Sortuj po
Ponad 50 lat temu powstające państwa Laos, Wietnam i Kambodża zastąpiły obowiązującą nazwę tego regionu Azji, jaka były Indochiny. Niemniej jednak mieszkańcy tego niewielkiego kraju uprawiają kawowce dokładnie tak samo jak niegdyś. Warto zaczerpnąć z tego doświadczenia.
21,99 zł /250g
Komu Laos kojarzy się z kawą? Praktycznie niewielu z nas wie o istnieniu takiego państwa. Niegdyś kolonia francuska, to świetne warunki do upraw kawowców. Już w czasach kolonialnych rozciągały się tu liczne plantacje kawy i francuskie ośrodki wypoczynkowe. Z tego właśnie od XIX w. znany był Laos. Czy zasmakuje wam jedna z najlepszych kaw tego regionu?
21,46 zł /250g