Kawa Cuba Turquino | Kawa ziarnista arabica z Kuby. Gwarantowana jakość kawy. Sklep internetowy z kawą Bogactwokaw.pl to najwyższa jakość, doskonały aromat i smak kaw w Twoim domu.
 

Cuba Turquino | Arabica | Kawa ziarnista

Najlepsza kawa jaką można spotkać na Kubie. Jedwabisty, zrównoważony smak, słodycz, nuty korzenne, a nawet tytoniowe. Do tego średnia moc i obniżona kwasowość. Tak wygląda przepis na karaibskie marzenie...
Dostępność: Brak towaru
28,59

Co wyróżnia kawę Cuba Turquino ?

Czasami o danym gatunku kawy najwięcej mówi to, do czego jest on przyrównywany. W przypadku arabiki Cuba Turquino sprawa jest prosta: znawcy porównują ją do legendarnej jamajskiej Blue Mountain. Trudno o lepszą rekomendację. Perfekcyjne zbalansowanie smaku, wyjątkowo bogaty aromat i średnia moc to coś, na co powinien zwrócić uwagę każdy koneser kawowej przyjemności.

 

Musisz mieć tę kawę, jeśli...

  • sszukasz jednej z najlepszych arabik z tego rejonu świata;
  • lubisz zmysłowe nuty korzenne i tytoniowe;
  • masz ochotę na szczyptę karaibskiej słodyczy;
  • uwielbiasz delikatną goryczkę migoczącą w tle;
  • cenisz wyraziste napary;
  • lubisz aromaty karmelowo-kakaowe.

 

Gdzie rośnie kawa arabica Cuba Turquino ?

Plantacje kawy Cuba Turquino położone są w południowej części wyspy, na obszarze zajętym przez łańcuch górski Sierra Maestra. Najwyższy szczyt tychże gór nosi nazwę Pico Turquino. Tereny te charakteryzują się korzystnym klimatem oraz glebami nadającymi się idealnie do uprawy krzewów kawowca. Wyjątkowe warunki glebowe sprawiają, że na terytorium tym możliwa jest uprawa kawy bez stosowania nawozów sztucznych.

 

Jak powstaje kawa arabica Cuba Turquino ?

Kawa Turquino zbierana jest ręcznie, a następnie jej ziarna transportowane są przy użyciu zwierząt jucznych do miejsca, w którym odbywał się będzie proces suszenia.

 

Czym zaskakuje filiżanka kawy Cuba Turquino ?

Z jednej strony: niska kwasowość, średnia zawartość kofeiny, delikatna goryczka, a z drugiej: nuty tytoniowe, czekoladowe, kakaowe, karmelowe i korzenne. Takie połączenie gwarantuje niezwykłe doznania za każdym razem, kiedy zechcesz skosztować naparu z ziaren kawy Cuba Turquino.

 

Polecamy również inne gatunki kawy z Kuby.

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.