Kawa Galapagos Organic | Kawa ziarnista arabica z Ekwadoru. Gwarantowana jakość kawy. Sklep internetowy z kawą Bogactwokaw.pl to najwyższa jakość, doskonały aromat i smak kaw w Twoim domu.
 

Galapagos Organic | Arabica | Kawa ziarnista

Kawa z Wysp Galapagos to tak naprawdę kawa z Ekwadoru, ponieważ to ten południowoamerykański kraj jest właścicielem najbardziej niezwykłego archipelagu na Ziemi. Czy kawy tam uprawiane są również niezwykłe?
Dostępność: Wyślemy w 6-7 dni robocze
59,28

Co wyróżnia kawę Galapagos Organic ?

Miejsce, w którym życie spędzają krzewy kawowca. Jeśli istnieje gdzieś kawowy raj na ziemi, to z całą pewnością znajduje się on na Wyspach Żółwich, jak nazwane są czasami Wyspy Galapagos.

 

Musisz mieć tę kawę, jeśli...

  • szukasz kawy wyjatkowo rzadko goszczącej na polskich stołach;
  • jesteś w stanie zapłacić nieco więcej, za kawę, która zniewala swoimi walorami smakowymi i zapachowymi jak żadna inna;
  • szukasz królowej kaw organicznych;
  • szukasz kawy, która uprawiana jest w miejscu niezwykle czystym pod względem ekologicznym;
  • uwielbiasz kawy emanujące jedwabistą subtelnością smaku i aromatu.

 

Gdzie rośnie kawa arabica Galapagos Organic ?

Sadzonki kawy, które dziś znajdują się na Galapagos, są „potomkami” krzewów przywiezionych tam w XIX wieku z ojczyzny kawy, czyli z Etiopii. Jeśli orientujecie się choć trochę w gatunkach kawy, to wiecie, że kawa etiopska jest klasą samą dla siebie. Co jednak powstanie, jeśli rośliny zostaną przesadzone z kontynentu Afrykańskiego na wyspy leżące na środku Oceanu Spokojnego?

Odpowiedź jest prosta: najlepsza kawa organiczna na świecie. Znakomite sadzonki plus niezwykle żyzne, wypełnione składnikami mineralnymi gleby wulkaniczne plus zakaz używania nawozów sztucznych. Efekt jest zgodny z przewidywaniami: kawa z Galapagos zostawia swoje konkurentki daleko w tyle.

 

Jak powstaje kawa arabica Galapagos Organic ?

Kawa uprawiana jest metodami ekologicznymi. Następnie ziarna zbierane są ręcznie i również ręcznie starannie sortowane. Obróbka ziaren dokonywana jest metodą na mokro. Warto wspomnieć jeszcze jeden niezwykły fakt. Krzewy, na których rosną owoce kawy, liczą sobie około stu lat. To absolutny ewenement, ponieważ nigdzie indziej na świecie nie znajdziecie tak długowiecznych roślin tego gatunku. Być może to zasługa klimatu, który sprawia, że na Galapagos żyje się po prostu dłużej?

 

Czym zaskakuje filiżanka kawy ?

Każda filiżanka tej kawy to prawdziwe wydarzenie. Dzieje się tak, ponieważ produkcja kawy na Galapagos osiąga zaledwie wynik kilku tysięcy worków rocznie. To naprawdę niewiele. A smak i aromat? Równie unikatowy: nuty orzechów i czekolady otoczone zapachem świeżo wypieczonego chleba. Do tego delikatna kwasowość i symbolicznie obecna goryczka. Wszystko to razem składa się na przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci...

 

Dlaczego warto wybrać nasz Sklep Internetowy z kawą ?

 - kawy w naszym sklepie są zawsze świeże, aromatyczne, najwyższej jakości - Gwarancja świeżości kawy.
 - po dokonaniu zakupu gwarantujemy ekspresową wysyłkę. Więcej informacji na na stronie: Szybka dostawa kawy.

 

Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:
Jemeńska kawa Mokka - prawdziwa i oryginalna - to jedna z najbardziej znanych odmian znanych na rynku światowym. Niesamowicie intensywny smak długo dojrzewających ziaren na zboczach wysokich gór Jemenu to prawdziwa rozkosz dla podniebienia. Naprawdę warto spróbować.
69,99 zł /250g
Niezwykły rarytas uprawiany w tym niewielkim kraju Ameryki Łacińskiej. Uprawiana na wysokości do 1600 m n.p.m. na zboczach wulkanu pozostawia niesamowite wrażenia.
33,69 zł /250g
Strefa klimatu równikowego, oraz doskonałe, wulkaniczne podłoże i odpowiednia wysokość nad poziomem morza robią swoje. Kawa AA Plus to chyba najbardziej aromatyczna kawa na świecie. nie wierzycie? Sprawdźcie sami...
34,99 zł /250g
Krzewy tej kawy uprawiane są metodą organiczną, niepowodującą szkód w środowisku naturalnym. Produkcja i zyski ze sprzedaży podporządkowane są wspieraniu poprawy jakości życia miejscowej społeczności.
28,70 zł /250g
Region Kaffa w Etiopii to kolebka kawy. Tu wszystko się zaczęło. Do dziś pozostały resztki dziko rosnących kawowców, tworzących lasy. Historia kawy tego regionu sięga IX w., kiedy to buła używana przez mnichów jako środek pobudzający podczas długich, nocnych modlitwach. Czyż nie warto zasmakować tej magii ?
39,99 zł /250g